Keanu Reeves zakazany w Chinach! Rząd usuwa filmy z jego udziałem

Chiny nie uznają niepodległości Tybetu, dlatego też ludność tego regionu jest prześladowana przez rząd Komunistycznej Partii Chin. Wielu opowiada się za stroną tybetańską, a jednym z największych nazwisk jest Keanu Reeves. Aktor wystąpił ostatnio podczas charytatywnego koncertu na rzecz Tybetańczyków, przez co rząd chiński ocenzurował filmy z jego udziałem.

Keanu Reeves na rzecz pomocy Tybetańczykom

Keanu Reeves to jedna z największych gwiazd filmowych na całym świecie i z pewnością jeden z najlepszych ludzi w tym biznesie. Gwiazda filmowa nie raz pokazała, że sława jest dla niego tylko dodatkiem, a tak naprawdę liczy się dobre serce. Główny aktor takich hitów jak seria Matrix czy John Wick wiele razy używał swoich wpływów i majątku do pomocy potrzebującym. Dlatego też jest tak uwielbiany przez fanów na całym świecie.

Przeczytaj także: Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka. O co poszło? 

Nie jest więc zaskoczeniem, że Keanu Reeves był jedną z gwiazd, która wystąpiła podczas charytatywnego koncertu na rzecz Tybetańczyków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna była organizacja non-profit Tibet House, która pomaga i chroni uchodźców z Tybetu trafiających do Nowego Jorku i innych części USA.

Filmy z gwiazdorem znikają z serwisów streamingowych w Chinach

Chiński rząd nie uznaje niepodległości Tybetu, co pokazuje tym, jak traktuje mieszkańców tych tego regionu. Rząd USA wiele razy oskarżał Chiny o to, że państwo wyłapuje Tybetańczyków, nawet tych, którzy mieszkają w innych krajach i ich zniewala. Tibet Hosue, które powiązane jest z Dalajlamą, chroni i zajmuje się wszystkimi uchodźcami, którzy uciekają przed prześladowaniami chińskiego rządu.

Keanu Reeves obok Cyndi Lauper, Laurie Anderson, Patti Smith i Iggy Popa był obecny na wirtualnym koncercie charytatywnym. Oczywiście to przykuło uwagę chińskich władz, które postanowiły zareagować na obecność gwiazdora podczas tego wydarzenia. Efektem tego jest cenzurowanie i usuwanie wszystkich filmów, których wystąpił aktor. Z takich platform jak Tencent Video, Youku i Migu Video znikają filmy z serii Matrix, John Wick, Speed i wiele innych.

keanu reeves
Keanu Reeves zakazany w Chinach! Rząd usuwa filmy z jego udziałem

Źródło: PCMag

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Paulo Sousa w Interze? Portugalczyk przejmie drużynę z San Siro?

Portugalski szkoleniowiec pozostaje bez pracy od czerwca tego roku,...

Płaci leasing BMW, a auto stoi od dwóch lat! Wszystko przez brak części!

Kryzys na motoryzacyjnym rynku globalnym sprawił, że nie tylko...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

Ile czasu potrzeba by schudnąć?

Szczególnie w okolicach Nowego Roku w naszych głowach pojawia...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj