94
Views

Dla wielu ta kanapka jest równie kultowa co Big Mac. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wielu na nią wyczekuje ale już niebawem się pojawi! Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald’s? Poznaliśmy już datę – zostały trzy tygodnie!

Według różnych plotek i przecieków Burger Drwala 2022 ma się pojawić oficjalnie 23 listopada bieżącego roku, a więc za trzy tygodnie. Nie wiadomo natomiast jakie będą “odmiany” popularnej w naszym kraju kanapki. Swoją drogą, pamiętam jak pewnego roku, w dzień premiery Burgera Drwala przy dosłownie każdej napotkanej przeze mnie restauracji McDonald’s były tak wielkie kolejki, że ludzie mogli poczuć się jak za komuny.

Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald's? Znamy datę!
Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald’s? Znamy datę!

Burger Drwala – co to za kanapka?

Czemu zawdzięcza taką sławę wspomniany Drwal? Przede wszystkim zacznijmy od “klasyki”. Ten popularny w naszym kraju burger składa się z kotleta wołowego, sera topionego, który jest obtoczony panierką oraz serowej bułki. Rzecz jasna, nie zabrakło również bekonu (dwa plastry), sałaty, prażonej cebulki oraz sosów. W ubiegłym roku restauracja McDonald’s postanowiła zaskoczyć klientów innymi odmianami Burgera Drwala. Mogliśmy kupić wariant na ostro, z kurczakiem, podwójnym kotletem wołowym lub z żurawiną. Na koniec zdecydowano również na wprowadzenie oddany z grillowaną cebulą. Co ciekawe, w 2019 roku można było również kupić Wega Burger Drwala, który zamiast mięsa posiadał kotlet z soczewicy.

Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald's? Znamy datę!
Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald’s? Znamy datę!

Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald’s?

W ubiegłym roku kanapkę Burger Drwala mogliśmy kupić od 24 listopada. W tym roku będzie to środa, 23 listopada. Oczywiście, na chwilę obecną McDonald’s nie informuje jeszcze o premierze aczkolwiek wszyscy dobrze wiemy, że przygotowania trwają. Ciekawy jestem czy oprócz klasycznego drwala pojawi się również np. wariant “na ostro”, z żurawiną czy właśnie opcja alternatywna – dla wegetarian.

Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald's? Znamy datę!
Kiedy Burger Drwala 2022 w McDonald’s? Znamy datę!

Czekacie na Burgera Drwala czy wolicie przygotować podobną kanapkę samodzielnie? Widziałem wiele ciekawych przepisów tego burgera. Nie ukrywam, jeśli zależy Wam na sporej dawcę tłuszczu, warto wybrać przepis wykonany przez Tomka Strzelczyka, natomiast ciekawą alternatywę przygotował również autor kanału Policzona Szama. Sami sprawdźcie!

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii kulinaria.

Tagi:
Kategoria artykułu
Kulinaria
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

All Comments

 • Masakra drożyzna chyba komuś się w głowie poprzewracało 30 zł za kanapke

  Mariusz 23/11/2022 09:28
 • Nigdzie nie ma lekko. Pozdrawiam

  Do Daniel 06/11/2022 20:51
 • Zgadzam się z przedmówca, poza tym żadnej w tym rewelacji.

  Nick 06/11/2022 20:50
 • Ja nie czekam na Drwala, gdyż pracuję w McD’s i wiem, że to będzie najbardziej ostry sezon w roku, jeżeli chodzi o liczbę klientów i ilość pracy.
  Dziękuję

  Magg 04/11/2022 22:20
  • pozostaje mi tylko Ci współczuć tego okresu w pracy

   Daniel Laskowski 05/11/2022 12:15