176
Views

Saga z problemami CD Projekt RED trwa. Kilka dni temu na serwery polskiego producenta gier komputerowych wkradli się hakerzy, którzy wykradli nie tylko wszelkie dokument księgowe czy administracyjne, ale również kody źródłowe gier. Wczoraj pisaliśmy o tym, że do sieci trafił kod źródłowy gry Gwint: wiedźmińska gra karciana, a dziś na rosyjskim forum pojawiła się aukcja, na której można kupić kody źródłowe gier Cyberpunk 2077 i dwóch wersji Wiedźmin 3: Dziki Gon. 

Cyberprzestępcy ujawnili kod źródłowy gry Gwint

Niestety, ostatnie dni nie są najlepsze dla CD Projekt i studia CD Projekt RED. Atak hakerów wywołał szok nie tylko wewnątrz firmy, ale również wśród fanów. Polski producent o incydencie poinformował sam, za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze. Do rąk cyberprzestępców wpadło wiele poufnych danych firmy, a także kody źródłowe takich gier jak Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji standardowej oraz RTX. Wiedźmin 3: Dziki Gon RTX miał wykorzystywać technologię Nvidia Ray Tracingu, a jego premiera przewidywana na ten rok. 

Wczoraj, tj. 10.02, w sieci pojawił się pierwszy kod źródłowy. Hakerzy ujawnili część plików gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana udowadniając, że rzeczywiście są gotowi na zrobić wszystko, aby CD Projekt spełnił ich żądania. CD Projekt RED jednak nie przystał na żądania przestępców, a w ramach odwetu hakerzy powoli ujawniają kolejne partie danych. Co prawda pliki kasowane były natychmiastowo z portali na jakich się pojawiły, jednak umieszczano je na kolejnych. 

CD Projekt Red
Kody źródłowe największych gier CD Projekt RED wystawione na aukcji.

Kody gier CD Projekt RED Cyberpunk 2077 i Wiedźmin pojawiły się na rosyjskim forum 

Hakerzy nie zwalniają i wczoraj wieczorem na rosyjskim forum Exploit pojawiła się aukcja, na której można kupić kody źródłowe największych tytułów studia CDP RED. Na aukcji można dostać nie tylko kody, ale również dokumentację firmy zawierającą szczegóły na temat finansów przedsiębiorstwa czy działów inwestycji. 

Aukcja kodów źródłowych gier CD Projekt RED rozpoczęta na forum hakerski.

Wszelkie dane zostały oczywiście wycenione. Cena wywoławcza danych studia CD Projekt RED to milion dolarów. Jest jednak jeden warunek – każda osoba chcąca wziąć udział licytacji musi wpłacić 0,1 BTC zaliczki. Jest to ponad 17 tysięcy złotych. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup wszystkich danych, włącznie z dokumentacją, będzie musiał zapłacić około 7 milionów dolarów. Oczywiście wszelkie wpłaty będą dokonywane w postaci bitcoinów. 

Kategoria artykułu
Gry · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.