Komputer Świat przestanie istnieć w formie drukowanej

Decyzja, której mogliśmy się spodziewać. Sprzedaż prasy Komputer Świat z miesiąca na miesiąc spada. Model subskrypcyjny jest przyszłością?

Komputer Świat przestanie istnieć w formie drukowanej
Komputer Świat przestanie istnieć w formie drukowanej

Ringer Axel Springer Polska podjęło decyzję o zaprzestaniu kontynuowania wydawania dwutygodnika „Komputer Świat”. Powodem ma być spadek sprzedaży czasopism, a przygotowania do tej decyzji były już widoczne dużo wcześniej, gdzie otrzymywaliśmy opcję subskrypcji na internetowym portalu. 24 lata na na polskim rynku przechodzi do historii, a ostatnie sztuki jego mają pojawić się w sierpniu tego roku.

Decyzja o zakończeniu wydawania magazynu „Komputer Świat” w formie drukowanej odzwierciedla preferencje czytelników i użytkowników szukających treści technologicznych. W pierwszej kolejności wybierają oni informacje dostępne w Internecie. Komputerswiat.pl od lat jest liderem wśród serwisów technologicznych pod względem liczby użytkowników – dyrektor zarządzający serwisów wertykalnych w Ringier Axel Springre Polska – Martyna Majchrzak

Jak wyglądała sprzedaż prasy drukowanej „Komputer Świat”?

Według informacji serwisu wirtalnemedia.pl wynika, że drukowany „Komputer Świat” z roku na rok notował coraz to gorsze wyniki sprzedażowe. Poniżej przykłady ilości sprzedanych egzemplarzy w danym roku.

  • 2010 – 50 861 egzemplarzy (dwutygodnik)
  • 2016 – 32 936 (miesięcznik)
  • 2018 – 30 685 (miesięcznik)
  • 2019 – 28 631 (miesięcznik)

Skupiamy się na treściach w serwisie Komputerswiat.pl, w tym tych, które są dostępne w modelu subskrypcyjnym dyrektor zarządzający serwisów wertykalnych w Ringier Axel Springre Polska – Martyna Majchrzak

Warto wspomnieć także o zamkniętej sekcji technologicznej Onetu, której rolę przejął komputerswiat.pl. W 2020 roku Ringer Axel Springer Polska wygasił także kultowy serwis pclab.pl.

Źródło: wirtualnemedia

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj