Komputer Świat przestanie istnieć w formie drukowanej

Decyzja, której mogliśmy się spodziewać. Sprzedaż prasy Komputer Świat z miesiąca na miesiąc spada. Model subskrypcyjny jest przyszłością?

Komputer Świat przestanie istnieć w formie drukowanej
Komputer Świat przestanie istnieć w formie drukowanej

Ringer Axel Springer Polska podjęło decyzję o zaprzestaniu kontynuowania wydawania dwutygodnika „Komputer Świat”. Powodem ma być spadek sprzedaży czasopism, a przygotowania do tej decyzji były już widoczne dużo wcześniej, gdzie otrzymywaliśmy opcję subskrypcji na internetowym portalu. 24 lata na na polskim rynku przechodzi do historii, a ostatnie sztuki jego mają pojawić się w sierpniu tego roku.

Decyzja o zakończeniu wydawania magazynu „Komputer Świat” w formie drukowanej odzwierciedla preferencje czytelników i użytkowników szukających treści technologicznych. W pierwszej kolejności wybierają oni informacje dostępne w Internecie. Komputerswiat.pl od lat jest liderem wśród serwisów technologicznych pod względem liczby użytkowników – dyrektor zarządzający serwisów wertykalnych w Ringier Axel Springre Polska – Martyna Majchrzak

Reklama

Jak wyglądała sprzedaż prasy drukowanej „Komputer Świat”?

Według informacji serwisu wirtalnemedia.pl wynika, że drukowany „Komputer Świat” z roku na rok notował coraz to gorsze wyniki sprzedażowe. Poniżej przykłady ilości sprzedanych egzemplarzy w danym roku.

  • 2010 – 50 861 egzemplarzy (dwutygodnik)
  • 2016 – 32 936 (miesięcznik)
  • 2018 – 30 685 (miesięcznik)
  • 2019 – 28 631 (miesięcznik)

Skupiamy się na treściach w serwisie Komputerswiat.pl, w tym tych, które są dostępne w modelu subskrypcyjnym dyrektor zarządzający serwisów wertykalnych w Ringier Axel Springre Polska – Martyna Majchrzak

Warto wspomnieć także o zamkniętej sekcji technologicznej Onetu, której rolę przejął komputerswiat.pl. W 2020 roku Ringer Axel Springer Polska wygasił także kultowy serwis pclab.pl.

Źródło: wirtualnemedia

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama