Koniec dzielenia się kontem na Netflix ze znajomymi?

Netflix to niezwykle popularny serwis VoD, na którym znajdziemy tysiące filmów i seriali. Zazwyczaj osoby, które korzystają z usług tego serwisu streamingowego dzielą się kontem ze swoimi znajomymi. Jest to sposób na mniejsze koszty jeśli chodzi o abonament. Okazuje się, że niedługo amerykański gigant może ukrócić ten proces!

Dzielenie się kontem na Netflix to normalna rzecz

Według danych, które zgromadziła firma analityczna Magid, aż jedna trzecia kont na Netflixie jest dzielona pomiędzy znajomych czy rodzinę. Nie jest to przecież nic dziwnego. Każdy z nas, posiadających konto na platformie Netflix dzieli się swoim kontem z przyjaciółmi. Jedni podają swoje hasło, inni dzielą się wydatkami za miesięczny abonament na kilka osób.

Nic więc dziwnego, że Netflix postanowił wziąć się za tą sprawę. Im więcej osób będzie płaciło za abonament, tym większe zyski będzie odnotowywał amerykański gigant VOD. Wydaje się, że dni dzielenia konta w serwisie streamingowym są podzielone.

Reklama

netflix
Nadchodzi koniec dzielenia się kontem ze znajomymi w serwisie Netflix?

Koniec z dzieleniem się kontem?

Jak podaje serwis Gammawire, niektórzy z użytkowników dostali specjalny komunikat. Wiadomość przekazana przez serwis Netflix prosi o dodatkową weryfikację za pomocą kodu otrzymanego drogą SMS lub przez e-mail. Komunikat ten pojawił się podczas logowania na współdzielonych kontach. Informacja ta została potwierdzona przez rzecznika prasowego Nf.

Okazuje się, że Netflix przeprowadza testy, które mają zagwarantować, że z konta korzystają jedynie „upoważnione” osoby. Kim są więc takie osoby? Są to użytkownicy, którzy płacą za swoje konto Netflx. Do tego nie zaliczają się więc osoby, które nie zamieszkują pod jednym adresem z osobą płacącą abonament.

Jak widać Netflix chce ograniczyć się dzielenie kontem przez osoby opłacające abonament. Wkrótce okaże się co z tego wyjdzie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama