79
Views

Jeśli narzekaliście na niedomiar paczkomatów InPost, to wkrótce się to zmieni. Poza liderem na tym rynku, czyli wspomnianym InPost oraz niedawno wprowadzonymi automatami do przesyłek od Allegro, na rynku pojawi się wkrótce nowy gracz. Mowa tutaj o Orlen Paczka.

Orlen Paczka wchodzi na rynek

Automaty do przesyłek to bardzo prosty i wygodny sposób odbierania i wysyłania paczek. Produkt możemy odebrać w każdej chwili, w dogodnym dla nas czasie i nie ustawiać swojego grafika pod przyjazd kuriera. Dlatego też paczkomaty InPost stały się tak popularne. Sukces w tym wszystkim zauważyło również Allegro, które wystartowało ze swoimi własnymi automatami do przesyłek. Kolejną firmą jest Orlen.

Przeczytaj także: Popularni producenci z podrabianymi układami?

Orlen Paczka, bo tak właśnie będzie nazywać się usługa, była zapowiadana już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów na jej temat. Jak przekazał polski koncern paliwowo-energetyczny, pierwsze automaty do paczek zostaną uruchomione już we wrześniu tego roku. Mają one być dostępne całodobowo, więc nie będzie żadnego problemu z odebranie przesyłki.

Ponad 2 tys. automatów do końca 2022 roku

Usługa Orlen Paczka z czasem będzie się mocno rozbudowywać. Jak podaje Orlen, we wrześniu w dostępnych całodobowo miejscach znajdzie się około 200 automatów do przesyłek. Do końca 2022 roku przedsiębiorstwo przewiduje, że w Polsce powstanie ponad 2 tysiące urządzeń należących do Orlenu. Dokładnej daty startu usługi jeszcze nie znamy.

Do końca tego roku nadawanie i odbieranie paczek będzie możliwe w ponad 5,5 tysiąca punktów. Mowa tutaj o samych automatach, ale również i punktach RUCHU oraz stacjach benzynowych Orlen. Do obsługi usługi Orlen Paczka będzie przygotowana specjalna aplikacja, zupełnie jak w przypadku InPost. Orlen prowadzi również rozmowy ze sklepami internetowymi, aby te dały swoim klientom możliwość korzystania z nowej usługi.

Sprostowanie

InPost Paczkomaty sp. z o.o. wyjaśnia, że wyraz “Paczkomat” stanowi zarejestrowany znak towarowy, na który Urząd Patentowy RP decyzją z dnia 18.02.2010 r. udzielił prawa ochronnego nr R.225679. Prawo używania oznaczenia “Paczkomat” dla oznaczania usług związanych z wykorzystaniem automatów paczkowych przysługuje wyłącznie spółkom z Grupy Integer.pl, w tym spółce Inpost Paczkomaty sp. z o.o. Żadne inne podmioty podejmujące działalność na tym rynku nie są uprawnione do posługiwania się nazwą “Paczkomat” dla oznaczania swoich usług.

Kategoria artykułu
Biznes · Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.