115
Views

Kopanie kryptowalut mocno zatrząsnęło rynkiem kart graficznych. Osoby składające komputer dla rozrywki muszą czekać długo na GPU, ponieważ “górnicy” wykupują praktycznie cały nakład krat graficznych. Jedna z firm zajmująca się kopaniem kryptowalut złożyła w ostatnim czasie zamówienie na karty Nvidia CMP o wartości 30 milionów dolarów!

Hut 8 Mining Corp. składa zamówienie na karty Nvidia CMP o wartości 30 mln dolarów

Hut 8 Mining Corp. jest jedną z najdłużej działających firm zajmujących się kopaniem kryptowalut. Mowa tutaj nie tylko o Bitcoinach, ale również innych e-walutach. Obecnie kurs Bitcoina jest niesamowicie wysoki – 1 Bitcoin w przeliczeniu na złotówki wart jest około 230 tysięcy. Z dnia na dzień jego wartość rośnie. Kopanie kryptowalut nigdy nie było tak opłacalne! Okazuje się, że firma Hut 8 Mining Corp. złożyła Nvidii zamówienie warte aż 30 milionów dolarów.

Zamówienie obejmuje karty Nvidia CMP. Te układy GPU stworzone zostały z myślą o kopaniu kryptowalut, ze szczególnym naciskiem na Etherum. Na rynku mają pojawić się łącznie cztery modele z tej serii. Obecnie w sprzedaży są modele 30HX i 40 HX. Dwa pozostałe układy 50 HX i 90HX do czerwca mają trafić do sklepów. Karta 90HX ma oferować szybkość kopania Etherum na poziomie 86 MH/s. W sieci pojawiły się przecieki, że “Zieloni” planują stworzyć kartę Nvidia CMP 220HX, której szybkość kopania Etherum będzie wynosić 210 MH/s!

kopanie kryptowalut
Hut 8 Mining Corp. złożyło u Nvidii zamówienie na karty CMP o wartości 30 mln dolarów!

Kopanie kryptowalut. Kiedy Nvidia zrealizuje tak duże zamówienie?

Hut 8 Mining Corp. na pewno nie złożyło małego zamówienia na karty Nvidia CMP. Nie znamy szczegółów transakcji, ale można się domyśleć, że chodzi o bardzo dużą ilość egzemplarzy. Według doniesień, zamówienie zacznie być realizowane w maju, a karty mają być już używane w lecie. Hut 8 Mining Corp. zakłada, że łączna wydajność układów Nvidia CMP będzie wynosić około 1600 gigahash. Dodatkowo firma chce wykorzystać wszystkie zamówione układy do stworzenia alternatywnej sieci blockchain, dzięki którym zyska nowe możliwości wydobywania kryptowalut.

Klienci, którzy chcą kupić karty Nvidia CMP będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zamówienie Hut 8 Mining Corp. na pewno opóźni dostawę dla indywidualnych klientów.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  • Kopanie powinno być zakazane, ponieważ nie ma z tego żadnej fizycznej korzyści oprócz wirtualnego zapisu, który w momencie usunięcia nie zmienia rzeczywistości. Dodatkowo pożera mnóstwo energii i wydziela niepotrzebne ciepło.

    Xor 01/04/2021 08:40