Site icon MenWorld.pl

Koronawirus w Kadrze. Co z meczem z Węgrami?

Polska Reprezentacja w piłce nożnej przygotowuje się do pierwszego meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Rywalem Polaków będzie reprezentacja Węgier. Niestety, ze zgrupowania dotarły do nas informacje, że jeden z piłkarzy został zakażony COVID-19. Jest nim Mateusz Klich.

Mateusz Klich z pozytywnym wynikiem COVID-19

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przygotowuje się do pierwszego meczu, który rozegrany zostanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Pierwszym rywalem Polaków będą Węgrzy, czyli nieustępliwy, zgrany i bardzo niewygodny zespół. Wydawać by się mogło, że do Budapesztu podopieczni Paulo Sousy polecą w pełnym składzie, jednak w we wtorek wieczór pojawiła się informacja, że jeden z kadrowiczów otrzymał pozytywny test na COVID-19. Był nim Mateusz Klich.

Pierwsze informacje na temat zakażenia piłkarza nie zostały potwierdzone przez przedstawicieli kadry. Mateusz Klich czekał na wynik powtórzonego testu. Potwierdziło się jednak, że zawodnik Leeds United jest zakażony wirusem COVID-19. Niedługo po wycieku informacji, rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski wydał oficjalne oświadczenie na temat zdrowia pomocnika kadry.

Na całe szczęście, pozostali kadrowicze nie zostali zakażeni i czują się dobrze.

Niewygodny początek Paulo Sousy

Czwartkowy mecz Polski z Węgrami będzie debiutem nowego trenera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. Portugalczyk objął posadę pierwszego selekcjonera narodowej kadry po Jerzym Brzęczku i od razu został rzucony na głęboką wodę. Po spotkaniu z Węgrami, Polacy zmierzą się z Andorą . Mecz ten odbędzie się 28 marca, zaś trzy dni później, w środę 31 marca Reprezentacja Polski rozegra swój mecz z Anglią. Spotkanie odbędzie się 31 marca na legendarnym stadionie Wembley.

Mateusz Klich
W najbliższym meczu Polska będzie musiała radzić sobie bez Mateusza Klicha, który został zakażony COVID-19.

Najbliższe spotkanie z Węgrami Mateusz Klich będzie oglądał z warszawskiego hotelu. Pod znakiem zapytania stoi jego występ przeciwko Andorze. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomocnik na co dzień grający w Leeds United wystąpi w spotkaniu z Anglią. Na pewno przyda się na boisku, ponieważ jest podstawowym zawodnikiem klubu grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej na Wyspach – Premier League.

Exit mobile version