104
Views

Windows 11, czyli najnowsza odsłona systemu operacyjnego od Microsoft jest darmową aktualizacją. Nie każdy może jednak z niej skorzystać, a to za sprawą koniecznego wsparcia dla modułu TPM 2.0. Okazuje się jednak, że są również inne przeszkody. Osoby, które korzystają z przeglądarki internetowej Internet Explorer, również nie mogą zainstalować najnowszego oprogramowania.

System Windows 11, pomimo tego, że jest darmowy, nie jest dla każdego

Windows 11 to spora zmiana wizualna względem poprzedniej odsłony. Najnowszy OS został mocno odświeżony, wygląd jest bardziej minimalistyczny i można powiedzieć, że pod tym względem zaczął przypominać MacOS. Pomimo tego, że aktualizacja z Windows 10 do 11 jest darmowa, to nie każdy może jej dokonać. Aby zainstalować W11, wymagane jest wsparcie dla modułu TPM 2.0, co oznacza, że posiadacze komputerów ze starszymi procesorami nie mogą zrobić upgrade’u.

Przeczytaj także: Rosja. Ludzie nie chcą aktualizować smartfonów. Boją się blokady

Jeśli spełniamy ten wymóg, to w teorii możemy zainstalować system Windows 11. Na drodze stać może jeszcze jedna przeszkoda w postaci przeglądarki internetowej Internet Explorer. Okazuje się, że Microsoft uniemożliwia zainstalowanie najnowszej odsłony swojego systemu operacyjnego na komputerach, na których korzysta się z przestarzałej przeglądarki. Powodem jest błąd.

Korzystasz z IE? Zapomnij o nowym systemie

Windows 11 nie może być zainstalowany na komputerze, na którym korzysta się z przeglądarki Internet Explorer. Winowajcą jest pewien błąd, który związany jest z przenoszeniem danych przeglądania, które w efekcie mogą zostać utracone. Przez to też zainstalowanie systemu na takim urządzeniu zostało zablokowane.

Microsoft oczywiście pracuje nad wyeliminowaniem tego błędu, który może usunąć wszelkie dane przeglądania i pozwoli na migrację na najnowszą wersję systemu użytkownikom IE. Rzekomo można obejść ten błąd za pośrednictwem importu wszystkich danych do Microsoft Edge. Pozostaje jednak pytanie, kto w tych czasach korzysta z tak przestarzałeś przeglądarki jaką jest IE? Co prawda istnieje jeszcze grono stron, które wymaga pracy na tym narzędziu, jednak nie jest ona odpowiednio zabezpieczona. Trzeba jednak wspomnieć, że żywot Internet Explorer powoli dobiega końca. Microsoft zakończy wsparcie 15 czerwca 2022 roku.

internet explorer windows 11
Korzystasz z tej przeglądarki? Nie zainstalujesz Windows 11

Źródło: Neowin

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.