Connect
To Top

Koszula z krótkim rękawem – stylowe alternatywy

Koszula z krótkim rękawem nie uchodzi za zbyt elegancką, dlatego pod żadnym pozorem nie należy jej wkładać na formalne przyjęcia, nawet jeśli odbywają się one latem. Z krótkim rękawem lepiej uważać też w pracy, gdzie taki strój także jest nie na miejscu, chyba że nie obowiązuje nas biurowy dress code. Jak zatem powinien ubierać się latem elegancki mężczyzna? Czym zastąpić koszulę z krótkim rękawem?

Na czym właściwie polega problem z koszulą z krótkim rękawem? Dlaczego nie pasuje do oficjalnych zestawów?

Koszula z krótkim rękawem nie powinna być noszona do spodni garniturowych i krawata z bardzo prostego powodu – od początku była elementem stroju sportowego, dlatego zwyczajnie nie pasuje do bardziej eleganckich zestawów. Dlaczego w takim razie zakładali ją do pracy bohaterowie amerykańskich filmów z lat 50. i 60. XX w.? Najprawdopodobniej był to efekt tego, że taki strój zaczął wówczas obowiązywać służby mundurowe np. policjantów. Oni jednak nie spędzali całych dni za biurkiem i podczas akcji długi rękaw faktycznie mógł im przeszkadzać. W biurach sytuacja wygląda nieco inaczej, dlatego amerykańscy krawaciarze z połowy ubiegłego stulecia nie powinni być dla nas modowym autorytetem. Zamiast tego lepiej przyjrzeć się stylizacjom sympatyków klasycznej, męskiej elegancji. Spotkamy ich np. na corocznych targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. Tam nikt nie nosi koszuli z krótkim rękawem, chociaż temperatury nie należą do najniższych.

 

Koszula z krótkim rękawem. Czym ją zastąpić?

Co, jeśli nie koszule z krótkim rękawem, noszą latem modni włosi i inni goście obecni na targach Pitti Uomo? Oto ich najpopularniejsze triki:

  • Na letnie upały nie ma nic lepszego niż lekkie koszule z naturalnych tkanin, takich jak len czy bawełna. Len – rzecz jasna – nie sprawdzi się na wyjątkowo formalnych biznesowych spotkaniach, ale na co dzień powinien być doskonałym rozwiązaniem.
  • Gdy upał wyjątkowo daje nam się we znaki, długie rękawy koszuli można podwinąć. Postarajmy się, tylko aby materiał nie rolował się niedbale na łokciu. Zamiast tego lepiej wywinąć mankiet na lewą stronę, podciągnąć rękaw aż do łokcia i następnie stopniowo zawijać kolejne partie materiału. Dzięki temu koszula będzie się prezentować elegancko i schludnie.
  • Doskonałą alternatywą dla koszuli z krótkim rękawem może być także wysokiej jakości koszulka polo, która w przeciwieństwie do koszuli z krótkim rękawem nie wywołuje aż tylu kontrowersji. Jest to oczywiście strój wyłącznie na co dzień.

Pozostałe elementy stylizacji także powinny być uszyte z możliwie lekkich i przewiewnych tkanin. Len i bawełna to Twoi najwięksi sprzymierzeńcy podczas upałów! Latem warto też rozjaśnić paletę barwną swoich stylizacji. To najlepsza pora na to, by nosić biel, beż, jasny róż czy błękit.

 

Czy w takim razie w szafie eleganckiego mężczyzny w ogóle nie ma miejsca na koszulę z krótkim rękawem?

Koszule z krótkim rękawem, choć mało eleganckie, wcale nie muszą zupełnie zniknąć z Twojej szafy. Zadbaj jednak, aby były to starannie wykończone, wysokiej jakości modele, których rękawy nie opinają się na bicepsie, ale jednocześnie nie są zbyt szerokie. W dobrym guście są także koszule z krótkim rękawem, których rękawy wykończone są mankietem.

Pamiętaj także, że koszula z krótkim rękawem nie może być łączona z marynarką, krawatem oraz innymi eleganckimi dodatkami. To ubiór stricte casualowy. Koszulę z krótkim rękawem możesz z powodzeniem nosić do letnich chinosów, szortów i dżinsów. W przeciwieństwie do formalnych modeli, nie musisz też wkładać jej w spodnie.

Źródło: Borgio.co

 

Artykuł zewnętrzny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Moda męska

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media