Paryż to miasto, o którym dużo można by napisać. Jeden z najczęstszych celów podróży turystycznych, stolica zakochanych i metropolia pełna zabytków – któż nie chciałby tego zobaczyć na własne oczy? Wiele osób myśli, że taka wyprawa to olbrzymi wydatek, jednak nic bardziej mylnego – wyjazd tego typu nie musi dużo kosztować. Trzeba tylko wiedzieć, jak jechać, decydując się na City Break.

City Break – tam i z powrotem z zabawą pomiędzy

Wycieczki typu city break to wyjazdy na krótszy czas (2 – 4 dni) do wybranego miasta Europy. W ich cenie jest przelot w obie strony plus zarezerwowane miejsce w hotelu na czas pobytu. Warto zauważyć, że lot do Paryża z każdego miasta Polski to ok. 2 godzin, co jest bezkonkurencyjną oszczędnością czasu w stosunku do wycieczek autokarowych czy samochodowych. Hotele rozmieszczone są w różnych rejonach miasta, można zdecydować się więc na nocleg w pobliżu ścisłego centrum, jak też i w oddaleniu od niego. Obie te opcje mają swoje wady i zalety. W bliższym centrum mogą dobiegać hasały z ulicy – zwłaszcza w rejonie o dużym natężeniu ruchu i popularnym wśród turystów – natomiast w dalszym należy liczyć się z koniecznością dotarcia do głównych atrakcji miasta. Oczywiście Paryż nie jest tu wyjątkiem.

 Paris_Night

Jakie oferty do stolicy Francji?

Oferty city break Paryż to kilkanaście różnych możliwości spędzenia niezapomnianych chwil w tym mieście. Najpopularniejsza wśród turystów jest wyprawa trzydniowa, która kosztuj ok. 700 złotych. W cenie tej zapewniony jest lot i noclegi w trzygwiazdkowym hotelu, a jego lokalizacja wynosi do 5 km od centrum miasta. Dostępność posiłków w hotelu zależy od wybranej opcji – warto sprawdzić ten aspekt przed wykupieniem wycieczki. Pozostałe koszty ponosi się z własnej kieszeni. Za transport z lotniska do hotelu, koszty poruszania się komunikacją lokalną i bilety oczywiście wstępu do atrakcji turystycznych należy już zapłacić samodzielnie, jednak i tak wychodzi to taniej niż w porównaniu ze zorganizowanymi wycieczkami masowymi. Ponadto ma się całkowicie wolną rękę w działaniach – turysta podczas city break sam musi zorganizować sobie trasę wycieczki, co pozwala na dowolne jej rozplanowanie.

Kto organizuje takie wypady?

Aby znaleźć wycieczkę tego typu, trzeba odwiedzić specjalistyczne serwisy, zajmujące się gromadzeniem takich ofert. Są one dostępne przez cały rok, więc nie trzeba czekać specjalnie na weekend czy też święta – można wybrać się w dowolnym terminie, ale oczywiście wcześniej warto zaplanować sobie optymalny czas na taką wyprawę. Jednym z serwisów zajmujących się takimi wycieczkami jest Fru.pl, gdzie znaleźć można wycieczki nie tylko do stolicy Francji, ale i innych krajów.