130
Views

Krzysztof Piątek zdobył swojego pierwszego gola w Bundeslidze z Herthą Berlin przeciwko Fortunie Düsseldorf . Mecz skończył się remisem 3:3 po gonitwie przez klub z Berlinu.

Przebieg meczu

Hertha w tym sezonie, biorąc pod uwagę ich formę, walczy jedynie o utrzymanie. Ich ostatni mecz z Fortuną był bardzo zróżnicowany. W pierwszej połowie dominowała Fortuna. W 6. minucie Karaman znalazł miejsce do strzału i płaskim strzałem pokonał bramkarza Herthy-Thomasa Krafta. Na podwyższenie wyniku goście nie musieli długo czkać, bo już 4 min później, boczny obrońca Thommy odnalazł się w polu karnym i strzałem po dalszym słupku pokonał bramkarza. Pierwsza połowa nie skończyła się dobrze dla Herthy, ponieważ w doliczonym czasie gry wynik na 3:0 podwyższył znów Karaman kompletując dublet.

W czasie przerwy musiała polecieć mocna przemowa motywacyjna, gdyż Hertha rzuciła się do odrabiania strat. Pierwszą bramkę zdobyli po przegranym pojedynku o piłkę Piątka w 64 min, jednak piłka nieoczekiwanie odbiła się od Tommy’ego i wpadła do bramki. Bramkę kontaktową 2 min później zdobył młody talent Matheus Cunha. Ta bramka dodała nadziei oraz skrzydeł goniącym wynik. Bramka wyrównująca padła w 75 min gdzie Polak wywalczył rzut karny i sam zamienił go na bramkę.

Krzysztof Piątek z golem, Hertha dogoniła rywali!

Ostatnie 5 min było próbą przechylenia szli 3 punktów na swoją stronę. Mimo wszelkich starań obu drużyn mecz zakończył się remisem 3:3. Hertha przesunęła się na 13 miejsce, dalej utrzymując 6-punktową przewagę nad 16 miejscem, które okupuje właśnie Fortuna.

Oceny Piątka za mecz

Niemieckie media bardzo chwaliły Polaka:

Krzysztof Piątek od początku był najbardziej aktywnym piłkarzem Herthy. Nie wykorzystał kilku świetnych okazji, ale w końcówkę wywalczył rzut karny, którego pewnie wykorzystał.

napisał portal sportbuzzer.de

Ten portal przyznał notę “2,5” (w skali 1-6, gdzie “1” to nota najwyższa).

Podobne zdanie ma portal WhoScored.com, który dał ocenę 8,01 w dziesięciostopniowej skali. Ocena mogła być wyższa tylko gdyby Piątek kończył sytuację, do których dochodził.

Portal “Bild” ocenił trochę surowiej, wystawiając mu notę “3”. Taką samą notę otrzymali również Cunha, Darida, Kluenter, Torunarigha, oraz Skjelbred. Zdaniem niemieckiej gazety, żaden z piłkarzy Herthy nie zasłużył na lepszą ocenę.

Naj gorzej Piątka ocenił portal ran.de przyznając mu notę “6”

Nie trafił z dwóch metrów, potem uderzył w Kastenmeiera. Najwyraźniej wszystkiego zapomniał. Woli dać się sfaulować niż zdobyć gola.

skrytykował portal ran.de

Sam Polak ocenił mecz

Zdobyty punkt jest bardzo ważny, zwłaszcza po tej naprawdę szalonej pierwszej połowie. Chcieliśmy wygrać, ale jak tracisz dwa gole w pierwszych dziesięciu minutach, to jest to niezwykle trudne.

powiedział Polak

Jednak nie krył swojego zirytowania

Jestem zirytowany, bo nie strzeliłem gola z akcji. Muszę to zrobić. Na szczęście rzut karny dał mi szansę pomóc drużynie.

Krzysztof Piątek na swojego pierwszego gola z akcji musi jeszcze trochę poczekać. Najbliższą okazję będzie miał 7.03 gdzie jego Hertha zmierzy się u siebie z przedostatnim zespołem w Bundeslidze – Wrderem Bremą, który przegrał swoje ostatnie 5 meczy.