LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem!

Dzisiejszej nocy doszło do historycznego momentu w NBA. Bronny James, syn LeBrona Jamesa, dołączy do swojego ojca w Los Angeles Lakers.
LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem! LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem!
LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem! Fot. LA Lakers @X

Historia dzieje się na naszych oczach. Podczas drugiej rundy draftu NBA 2024, która miała miejsce dzisiejszej nocy, Los Angeles Lakers wybrali LeBrona Jamesa Jr, a to oznacza, że po raz pierwszy w historii na parkietach ligi NBA jednocześnie będą grać ojciec i syn. I to w jednej drużynie!

LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem

O tym, że LeBron James będzie naciskać na wybór swojego syna do Los Angeles Lakers, mówiło się od jakiegoś czasu, choć oficjalnie takie słowa nigdy nie padły. Jeśli masz jednak okazję do dokonania czegoś historycznego, nawet się nie zastanawiasz.

Przeczytaj także: Łukasz Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera

Reklama

Wydaje się, że podobne podejście obrali Los Angeles Lakers, którzy z 55. wyborem w drugiej rundzie draftu wybrali Bronny’ego, czyli LeBrona Jamesa Jr. To oznacza, że po raz pierwszy w historii NBA na parkietach zobaczymy jednocześnie ojca z synem. Jest to historyczna chwila.

LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem! Fot. LA Lakers @X
Bronny trafił do LA Lakers, gdzie pierwsze niekwestionowaną gwiazdą drużyny jest jego ojciec, LeBron. Fot. LA Lakers @X

Bronny wybrany w drafcie NBA

Wybór młodego Jamesa nie był jednak tak oczywisty, ponieważ w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiały się wątpliwości dotyczące nie tylko jego gotowości do gry w NBA, ale przede wszystkim stanu zdrowia zawodnika. Kilka miesięcy temu u Bronny’ego doszło do zatrzymania akcji serca, co postawiło jego dalszą karierę sportowca pod znakiem zapytania.

LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem! Fot. LA Lakers @X
To pierwszy raz w historii NBA, kiedy ojciec i syn będą jednocześnie grać w lidze. Fot. LA Lakers @X

Na całe szczęście nowy zawodnik Los Angeles Lakers przeszedł liczne badania, które potwierdziły jego gotowość do gry. Dokończył on sezon akademicki na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, w który zdobywał średni 4.8 punktów na mecz przy 36.6 proc. skuteczności z gry (26.7% za trzy), 2.1 asyst na mecz i 2.8 zbiórek na mecz. LeBron James Jr. nie słynie z gry na atakowanej tablicy, a jego potencjał drzemie po bronionej stronie parkietu.

LeBron James w jednej drużynie ze swoim synem! Fot. LA Lakers @X
Z 55. wyborem w tegorocznym drafcie LA Lakers wybrali Bronny’ego Jamesa. Fot. LA Lakers @X

Źródło: opr. wł./NBA, Fot. LA Lakers @X

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama