Łukasz Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera

Łukasz Piszczek został ogłoszony asystentem trenera Borussi Dortmund. Czy w przyszłości przejmie posadę selekcjonera reprezentacji Polski?
Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera. Fot. Chensiyuan/Wikipedia Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera. Fot. Chensiyuan/Wikipedia
Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera. Fot. Chensiyuan/Wikipedia

Łukasz Piszczek został oficjalnie ogłoszony, jako asystent nowego trenera Borussi Dortmund, Nuri’ego Sahina. Czy to oznacza, że w ciągu kilku lat 66-krotny reprezentant Polski zostanie głównym kandydatem do objęcia roli selekcjonera reprezentacji?

Łukasz Piszczek dołącza do sztabu szkoleniowego Borussi Dortmund

Prawy obrońca reprezentacji Polski to też legenda Borussi Dortmund, drużyny, w której spędził aż 11 lat i zaliczył ponad 380 występów. Teraz Łukasz Piszczek wraca na Signal Iduana Park w zupełnie innej roli – dołączy do sztabu szkoleniowego Borussii i będzie jednym z asystentów nowego trenera, Nuri’ego Sahina.

Przeczytaj także: Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty

Reklama

Borussia Dortmund poprzedni sezon zakończyła poza podium, co stało się po raz pierwszy od sezonu 2017/18. Rozgrywki te mogły dla niemieckiej drużyny zakończyć się sukcesem, jednak w finale Ligi Mistrzów drużyna z Dortmundu przegrała z Realem Madryt. Nuri Sahin z Łukaszem Piszczkiem mają pomóc BVB wrócić na tron mistrza Niemiec.

Poza byłym reprezentantem Polski do sztabu szkoleniowego kompletowanego przez Sahina dołączą Joao Tralhao i Ertugrul Arslan.

Łukasz Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera
Joao Tralhao (lewa), Ertugrul Arslan (środek) i Łukasz Piszczek dołączają do Nuri’ego Sahina, który od nowego sezonu poprowadzi Borussię Dortmund. Source: BVB

„Piszczu” wykonał krok w kierunku posady selekcjonera reprezentacji Polski?

Dla Łukasza Piszczka rola trenerska nie jest nowością. Od 2023 roku był grającym trenerem swojego rodzimego klubu, LKS-Goczałkowice Zdrój, teraz jednak przyjdzie zmierzyć mu się z najlepszymi na świecie. W tym roku zdał egzamin UEFA Pro, dzięki czemu może trenować na najwyższym możliwym szczeblu w światowej piłce.

Łukasz Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera
„Piszczu” (na zdjęciu z Jakubem Błaszczykowskim) wraca na Signal Iduana Park. Od przyszłego sezonu będzie jednym z asystentów nowego trenera Borussi Dortmund. Fot. BVB @X

Czy możemy więc powiedzieć, że za kilka lat Łukasz Piszczek zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Wydaje się, że tak, zwłaszcza że wspomniał już, że jeśli będzie gotów do tej roli, nie odmówi. Zresztą, już wcześniej mógł znajdować się w sztabie szkoleniowym kadry narodowej, jednak odmówił Fernando Santosowi, a gdyby nie wybór Michała Probierza zamiast Marka Papszuna, „Piszczu” miał znaleźć się w sztabie trenera Rakowa Częstochowa.

Miejmy więc nadzieje, że tym ruchem Łukasz Piszczek nie tylko otworzył sobie drzwi do międzynarodowej kariery trenerskiej, ale także zyska doświadczenie, które za kilka lat pomoże naszej reprezentacji. Oby był lepszym szkoleniowcem, niż piłkarzem, a tym był przecież wybitnym.

Łukasz Piszczek zastąpi Probierza w roli selekcjonera
Czy przyjęcie posady asystenta trenera w Borussi oznacza, że w przyszłości Łukasz Piszczek zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Fot. Chensiyuan/Wikipedia

Źródło: opr. wł./Borussia Dortmund, fot. gł. Chensiyuan/Wikipedia

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama