Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty

Na przestrzeni lat reprezentacja Polski rozegrała sporo meczów o tzw. honor. Niestety, trzeba powiedzieć, że jako jedyne nam wychodzą.
Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty
Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty

Reprezentacja Polski jako pierwsza drużyna odpadła z Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Pomimo słabych wyników na przestrzeni lat, są mecze kadry, które nam wychodzą.

Honorowe mecze kadry, to coś, co wygrywamy

Po meczu z Holandią, który napawał kibiców nadzieją na pozytywny wynik w drugim spotkaniu, reprezentacja Polski z kretesem przegrała z Austrią 3 do 1, i tym samym jako pierwsza na tegorocznym turnieju pożegnała się z Mistrzostwami Europy. Niestety, nawet remis z panującymi wicemistrzami świata, Francją, nie zmienił naszej sytuacji.

Gdzie oglądać wszystkie mecze EURO 2024 za darmo? Tutaj!; Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty
Polska była pierwszą drużyną, która pożegnała się z turniejem w Niemczech.

Przeczytaj także: Wszystkie mecze EURO 2024 za darmo! Zobaczysz je tutaj

Reklama

Reprezentacja Polski przyzwyczaiła nas do meczów o honor. W ostatnich latach graliśmy ich zdecydowanie za dużo. W tym wszystkim jest jednak jeden pozytyw, ponieważ zazwyczaj w tych meczach zdobywamy punkty. Szkoda, że nie dzieje się to też w pierwszych dwóch spotkaniach.

Punkty w tym spotkaniu zdobywamy często

Trzecie mecze w fazie grupowej to zazwyczaj dla reprezentacji Polski spotkania o tzw. honor. Mecz otwarcia i mecz o życie, poza Mistrzostwami Europy 2016 we Francji, kiedy pewnie zdobywaliśmy punkty, to spotkania bez nadziei na pozytywny wynik. Pokazuje to przeszłość.

polska-reprezentacja-polski; Mołdawia vs Polska. Gdzie za darmo oglądać mecz? [LINK]; skład na mołdawię; Reprezentacja Polski zagra z Łotwą. To będzie gwóźdź do trumny?; Lewandowski odejdzie z Barcy. Powodem "wewnętrzne spory"; Te mecze kadry to pewniak. Notorycznie zdobywamy punkty
W meczach o tzw. honor, Polacy notorycznie zdobywają punkty. Fot. MenWorld

Wychodzi więc na to, że to właśnie mecze o honor, są w wykonaniu naszej kadry najlepsze. Na Mistrzostwach Świata 2002 w Korei i Japonii podopieczni Jerzego Engela zdemolowali kadrę Stanów Zjednoczonych 3:1, wiedząc, że wyjście z grupy po porażkach z Koreą Południową i Portugalią nie istnieją. Cztery lata później reprezentacja Polski walczyła na mundialu w Niemczech. Dwa pierwsze mecze z Ekwadorem i Niemcami zakończyły się porażką. Mecz o honor to zupełnie inna historia, która zakończyła się zwycięstwem nad Kostaryką. MŚ 2006 opuszczaliśmy z jedną wygraną na koncie.

Na mundialu w 2018 roku odpadliśmy po fazie grupowej, a mecz o honor z Japonią wygraliśmy 1:0. Wczorajszy mecz na Euro 2024 zakończył się dla nas podziałem punktów z Francją, co oznacza, że począwszy od MŚ w 2002 roku, bilans w meczach o honor reprezentacji Polski wynosi 3-1-0.

reprezentacja polski, Czechy vs Polska. Trudne zadanie Polaków stało się jeszcze trudniejsze!; Mołdawia vs Polska. Gdzie za darmo oglądać mecz? [LINK]
Kadr z filmu „PEŁNI SZCZĘŚCIA NIE MA. Kulisy meczu Meksyk – Polska” na kanale Łączy Nas Piłka/YouTube

Źródło: opr. wł./TVP Sport

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama