119
Views

Lech i Raków muszą przyjąć karę, którą przyznała im UEFA. Włodarze klubu będą musieli sięgnąć do kieszeni, bo jak zwykle kibice postanowili narozrabiać.

Lech i Raków z karą finansową od UEFA

Lech Poznań oraz Raków Częstochowa to dwie polskie drużyny, które miały szanse na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Niestety, ta sztuka udała się tylko poznańskiemu klubowi. Drużyna z Częstochowy straciła gola w 120. minucie i musiała pożegnać się z europejskimi pucharami.

Przeczytaj także: Stroje reprezentacji Polski na MŚ 2022! Wyciekł projekt!

Okazuje się jednak, że Lech i Raków będą musiały zapłacić karę, która została nałożona na oba kluby przez UEFA. Pomimo tego, że Raków nie dostał się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, włodarze “Medalików” będą musiały zapłacić karę finansową.

Lech i Raków z karami od UEFA! Włodarze muszą sięgnąć do kieszeni
Lech i Raków z karami od UEFA! Włodarze muszą sięgnąć do kieszeni

Poznaniacy zapłacą dwa razy więcej niż “Medaliki”

Lech i Raków zostały ukarane przez UEFA za wybryki swoich kibiców oraz niedopatrzenia. Podczas spotkania ze Spartą Praga, które odbyło się 25 sierpnia, kibice Rakowa Częstochowa wnieśli i użyli na stadionie niedozwolonej pirotechniki. W związku z tym “Medaliki” muszą zapłacić grzywnę w postaci 9,5 tys. euro.

Kara dla Lecha Poznań jest prawie dwa razy większa. Kolejorz 18 sierpnia rozgrywał spotkanie z Dudelange. Powodem kary finansowej były zamknięte bramy ewakuacyjne. UEFA stwierdziła, że takie wybryki będą kosztowały poznański klub 18 tys. euro.

To nie wszystko, ponieważ zarówno Marek Papszun, jak i John va de Brom, czyli trenerzy Rakowa i Lecha otrzymali ostrzeżenie w związku ze swoim nieodpowiednim zachowaniem podczas meczów IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Według centrali piłkarskiej ich zachowanie skutkowało opóźnieniem spotkań.

lech poznań vs villarreal, Lech i Raków z karami od UEFA! Włodarze muszą sięgnąć do kieszeni
Lech i Raków z karami od UEFA! Włodarze muszą sięgnąć do kieszeni

Źródło: UFEA

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.