Lech Poznań z nowym trenerem

Lech Poznań przedstawił nowego trenera, wybór padł na Nenad Bjelica. Chorwat związał się z klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jak zawodnik Bjelica występował w drużynach ligi hiszpańskiej. Był graczem Realu Betis Sevilla czy Las Palmas. Karierę piłkarską zakończył w 2008 roku. Pracę trenera rozpoczynał w austriackich klubach w 2013 roku objął Austrię Wiedeń, z którą zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Lech Poznań ma nowego trenera. To Nenad Bjelic.
Lech Poznań ma nowego trenera. To Nenad Bjelic.

Lech Poznań ma nowego trenera. To Nenad Bjelic.

Po rozwiązaniu umowy z Austrią Wiedeń, trener rozpoczął pracę z włoską Spezią.  Pracował tam do listopada 2015 roku. W sprawie transferu głos zabrał wiceprezes klubu Piotr Rutkowski:

To trener niezwykle charyzmatyczny. Już jako piłkarz był znany ze swojej mentalności zwycięzcy. Styl gry jego drużyn stawia na dużą dyscyplinę taktyczną, zaangażowanie i pracowitość piłkarzy. Gra jego zespołów jest oparta na dużej intensywności. Liczymy na to, że podobnie będzie w Lechu.

Sztab szkoleniowy uzupełnią  asystenci Rene Poms i dr Martin Mayer. Przerwa na reprezentacje pozwoli trenerowi poznać zespół i wdrożyć swoją filozofię gry. Po ostatnim ligowym zwycięstwie Lech Poznań zajmuje 12 miejsce ligowej tabeli z dorobkiem 8 punktów.  Nowy trener ma wprowadzać juniorów, grać ofensywnie i widowiskowo mieć twardy charakter oraz być perspektywą na lata.