83
Views
Lekcje w szkołach tylko przez 4 dni w tygodniu!
Lekcje w szkołach tylko przez 4 dni w tygodniu!

Uczniowie niektórych szkół podstawowych w Hadze, w Holandii od przyszłego roku szkolnego będą chodzić do szkoły tylko przez 4 dni w tygodniu. Piątego dnia zajęcia będą odbywać się w domu.

To nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy dzieci tymczasowo chodzą do szkoły cztery dni zamiast pięciu. Od wielu szkół otrzymujemy informacje, że cierpią na braki kadrowe i szukają kreatywnych rozwiązań – rzeczniczka De Haagse Scholen

Lekcje w szkołach tylko przez 4 dni w tygodniu!

Zajęcia w ten sposób będą się odbywać w 52 szkołach podstawowych, do których uczęszcza 15 tysięcy dzieci. Braki kadrowe to nie pierwszy problem w Holandii. Warto pamiętać, że z tym samym problemem mierzy się również polskie szkolnictwo. W sierpniu tego roku ofert pracy dla nauczycieli sięgnęła 7,5 tysiąca. Jak informuje Grupa Pogres w swoim raporcie, brakuje chętnych ze względu na niskie wynagrodzenie. Innego zdania za to jest minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek, który uważa, że liczba nieco ponad 13 tysięcy wakatów to normalne ruchy kadrowe patrząc na 700 tysięcy nauczycieli w całym kraju.

Źródło: De Telegraaf

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.