138
Views

Rynek komputerów jest bardzo rozbudowany i znajdziemy na nim dużo firm. Okazuje się, że firmą, która dostarczyła na rynek najwięcej urządzeń, jest Lenovo. Chińczycy po raz kolejny zostali najpopularniejszym producentem komputerów na świecie. Jak pod tym względem wypadli inni producenci?

Lenovo deklasuje konkurencję kolejny rok z rzędu

Osoby, które chcą kupić nowy komputer, nie mogą narzekać na mały wybór. Rynek komputerów jest bardzo rozwinięty i znajdziemy na nim dziesiątki producentów, którzy oferują swoje modele. IDC zdecydowało się podsumować rynek sprzedaży tego typu urządzeń w pierwszym kwartale tego roku.

Przeczytaj także: Oto najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce!

Dane pokazują, że producentem, który dostarczył największą liczbę komputerów PC na rynek, jest Lenovo. Chiński producent dostarczył na rynek około 23 proc. wszystkich urządzeń. Jest to potwierdzenie dominacji producenta z Państwa Środka, który obronił pozycję lidera. Na rynku pojawiło się aż 18,3 miliona egzemplarzy komputerów marki Lenovo.

HP i Dell na “pudle”. Apple poza podium.

Lenovo zdominowało pierwszy kwartał 2022 roku. Na drugim miejscu według raportu IDC znalazło się HP, które dostarczyło o trzy miliony egzemplarzy komputerów mniej niż chiński producent. HP może pochwalić się dostarczeniem 22,7 proc. komputerów ze wszystkich dostaw na rynku. Amerykańskie przedsiębiorstwo dostarczyło do użytkowników łącznie 15,8 miliona sztuk.

Podium zamyka Dell Technologies, który na rynek dostarczył 15,3 proc. komputerów (13,7 mln egzemplarzy). W porównaniu do poprzedniego roku wynik ten wzrósł o 6,1 proc. Apple znalazło się na czwartym miejscu z wynikiem 8,9 proc. udziałów na rynku (7,2 mln sztuk). Piąte miejsce należy do ASUSa z wynikiem 6,9 proc. (5,5 mln), co jest wzrostem w porównaniu do analogicznego okres sprzed roku aż o 17,7 proc.

rynek komputerów lenovo
Lenovo liderem na rynku komputerów PC. Jak wyglądają pozostałe miejsca?

Źródło: IDC/fot. IDC/opr. wł.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.