116
Views

Korzystanie ze smartfonów bez aplikacji mocno ograniczyłoby ich funkcjonalność. Nowoczesne telefony oferują funkcjonalnością komputerów, dlatego też na rynku pojawiają się coraz mocniejsze modele. Dużej mocy obliczeniowej wymagają właśnie aplikacje. A jakie są najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce? Oto lista!

Dane pokazują, jaka aplikacja na smartfony jest najpopularniejsza

Aplikacje to kwintesencja smartfonów. Na rynku znajdziemy ogrom tego typu programów, które oferują zróżnicowane usług. Mówimy tutaj o m.in. aplikacjach dla serwisów społecznościowych, grach, czy edytorach wideo lub zdjęć. Każdy typ aplikacji ma swojego odbiorcę.

Przeczytaj także: Google Pixel będzie można naprawić za pomocą zestawów iFixit

Jeśli zastanawialiście się, jakie są najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce i co najczęściej pobierają na swoje smartfony Polacy, to badanie Mediapanel przyniosło nam odpowiedź. W najnowszym badaniu brano pod uwagę liczbę tzw. realnych użytkowników, w skrócie RU. Przez realnych użytkowników rozumie się liczbę osób, które odwiedziły i wygenerowały m.in. jedną odsłonę w danym kanale mediowym – może to być aplikacja, domena, czy grupa. To właśnie było głównym kryterium popularności aplikacji.

W badaniu przedstawiono także zasięg, oznaczający “procentowy udział realnych użytkowników, którzy odwiedzają dany kanał mediowy w populacji wszystkich RU korzystających tylko z internetu”. Ostatnią wartością był średni czas, jaki użytkownicy spędzali na danym kanale mediowym.

Najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce. Zaskakujący lider!

Okazuje się, że listę najpopularniejszych aplikacji w Polsce otwiera aplikacja Google. Według danych przedstawionych przez analizę Mediapanel liczba RU na urządzeniach mobilnych wyniosła aż 25 062 858! Zaraz za Google znalazła się aplikacja YouTube, która również należy do giganta z Mountain View. Appka YT wykręciła liczbę na poziomie 23 494 050 RU. Podium zamyka aplikacja Facebook z wynikiem 22 658 292 RU.

Pod względem średniego czasu spędzanego na danym medium niekwestionowanym liderem okazał się TikTok. ATS w jego przypadku wyniósł aż 19 godzin, 13 minut i 19 sekund. Na drugim miejscu znalazł się Facebook z wynikiem 15h 28m i 10s, a podium zamknął YouTube, generując wynik na poziomie 15 godzin, 3 minut i 57 sekund.

Oto pełna lista “najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce” przedstawiona przez Mediapanel.

najpopularniejsze aplikacje na smartfony w polsce
Oto najpopularniejsze aplikacje na smartfony w Polsce!

Źródło: PBI.org.pl

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.