Lenovo zaprezentowało składany… komputer!

Obecnie, na rynku urządzeń jakkolwiek mobilnych zapanował lekki zastój pod względem jak najbardziej nowatorskich rozwiązań. W przeciągu lat przeszło się z urządzeń z klawiaturą na dotykowe, co szczególnie widoczne jest w przypadku smartfonów. Lecz postęp ukierunkowany na ten aspekt dotyka coraz widoczniej także i przenośnych komputerów. To dokładnie pokazać chce Lenovo. Poznajcie Lenovo ThinkPad X1 Fold!

Lenovo zaprezentowało składany... komputer!

Składany, w pełni dotykowy komputer Lenovo ThinkPad X1 Fold

Lenovo ThinkPad X1 Fold – tak chiński producent postanowił nazwać swoje nowe dziecko. Mimo iż seria ThinkPad kojarzy się wszystkim z mobilnymi stacjami roboczymi, tak to urządzenie wykorzystywać będzie można jako laptop, tablet, czy nawet tablet graficzny. Jak na urządzenie aspirujące do bycia laptopem przystało – konstrukcja jest składana, a wszystko to za sprawą elastycznego ekranu OLED o przekątnej 13,3″ w aspekcie 4:3 i rozdzielczości 2K. Na tą chwilę, nie znamy pełnej specyfikacji technicznej tego urządzenia. Wiemy tylko, że ma mieć na pokładzie procesory Intela. Przypuszczać jednak można, że chiński producent nie ma zamiaru zawieść oczekiwań swoich klientów. Powodem tego może być chociażby cena – 2499$ (~9550 PLN). Spotyka się z opiniami, iż ten właśnie aspekt może pogrzebać to urządzenie. Wyroki jednak należy zachować na czas premiery składanego laptopa, która ma mieć miejsce około połowy roku 2020. Całość pracować ma na systemie Microsoft Windows 10 Pro. Gniazdo USB typu C odpowiadać będzie za ładowanie i transfer plików w urządzeniu.

Lenovo ThinkPad X1 Fold

Warto wspomnieć, że w zestawie do Lenovo ThinkPad X1 Fold dodawana będzie klasyczna, bezprzewodowa klawiatura Bluetooth. Taki gest dla tych, którzy nie będą mogli się przestawić na w pełni dotykową klawiaturę.

Reklama

Innowacja wśród mobilnej komputeryzacji

Myślę, że takie kroki w kierunku jak największej innowacyjności są jak najbardziej potrzebne. Rynek zwyczajnie potrzebuje postępu. Nawet gdyby urządzenie miałoby mieć jakiekolwiek problemy natury konstrukcyjnej czy na innych podłożach – jest to nieuniknione, gdyż te technologie są dopiero badane i póki co dopiero robią miejsce dla nowinek z przyszłych lat.

A Wy co sądzicie na ten temat? Czy uważacie, że takie urządzenia są potrzebne i popyt na nie będzie jakkolwiek rósł? Zapraszam do komentowania w sekcji poniżej oraz w naszych mediach społecznościowych!

Źródło: theverge.com/ / lenovo.com

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama