polska-reprezentacja-polski; Mołdawia vs Polska. Gdzie za darmo oglądać mecz? [LINK]; skład na mołdawię; Reprezentacja Polski zagra z Łotwą. To będzie gwóźdź do trumny?; Lewandowski odejdzie z Barcy. Powodem "wewnętrzne spory"
114
Views

Lewandowski oszukany? Polak w 2021 roku był bliski wygrania Złotej Piłki, jednak tę ostatecznie zgarnął Leo Messi. Czy to było ustawione? Istnieje taka możliwość, ponieważ w sprawie tego plebiscytu prowadzone jest śledztwo.

PSG manipulowało wynikami plebiscytu?

2021 rok był dla Roberta Lewandowskiego bardzo udany, jednak ostatecznie nie wygrał on najważniejszej indywidualnej nagrody w futbolu, Złotej Piłki. Polak musiał zadowolić się drugim miejscem, a triumf odniósł Leo Messi. Pojawiły się informacje, że PSG manipulowało wynikami. Lewandowski oszukany? W tej sprawie rozpoczęto policyjne śledztwo.

Gdzie oglądać hit Bayern vs PSG w internecie? Liga Mistrzów wraca!; Barcelona vs Man Utd. Gdzie oglądać mecz w internecie?; Wiadomo, dlaczego Lewandowski odszedł z Bayernu; Robert Lewandowski kontuzjowany! Jest źle!; Lewandowski wyleci ze składu FC Barcelony?; Lewandowski oszukany? PSG oszukiwało przy Złotej Piłce Messiego?
Lewandowski oszukany? Szokujące informacje nt. plebiscytu Złotej Piłki w 2021 roku. Fot. FC Barcelona

Przeczytaj także: Lewandowski wróci do Bundesligi? “Pomógłby od razu”

Francuski dziennik “Le Monde” podał, że francuska policja prowadzi śledztwo w sprawie prawdopodobnego lobbowania Paris-Saint Germain w sprawie wyników plebiscytu “Złotej Piłki” właśnie w 2021 roku. Według informacji przekazanych przez dziennik, francuski klub miał wywierać presję na zwycięstwo Leo Messiego w tamtym roku.

Lewandowski oszukany? Prowadzone jest śledztwo

Artykuł przygotowany przez “Le Monde” zdradza, że francuska policja znalazła wiadomości byłego dyrektora Paris-Saint Germain do prezesa klubu Nassera Al-Khelaifiego, w którym informował go o konieczności lobbowania ówczesnego szefa francuskiego dziennika “France Football” odpowiedzialnego za przyznanie Złotej Piłki, Pascala Ferre’a.

Lewandowski oszukany? PSG oszukiwało przy Złotej Piłce Messiego?
Lewandowski oszukany? Paris-Saint Germain oszukiwało przy Złotej Piłce Messiego? Fot. X (Twitter)

W latach 2020-2021 relacje między klubem, a szefem dziennika miały być bardzo silne. Ferre miał otrzymywać benefity od klubu, takie jak bilety na mecze. Oczywiście tego typu “łapówki” miały faworyzować piłkarzy francuskiego klubu w plebiscycie Ballon d’Or.

Powstaje więc jeszcze jedno pytanie – czy Lewandowski został oszukany dwa razy? Przecież rok wcześniej odwołano plebiscyt Złotej Piłki, ponieważ liga francuska została wstrzymana z powodu epidemii koronawirusa, podczas gdy inne europejskie ligi rozgrywały swoje mecze. Robert Lewandowski w tamtym czasie również był kandydatem do wygrania tej nagrody.

Robert Lewandowski kontuzjowany! Jest źle!' Lewandowski oszukany? PSG oszukiwało przy Złotej Piłce Messiego?
“Le Monde” sugeruje, że PSG manipulowało przy wynikach Złotej Piłki w 2021 roku, czego efektem miała być wygrana Messiego. Lewandowski zajął drugie miejsce. Fot. FC Barcelona

Ferre zaprzecza informacjom, które sugerują, że miałby przyjmować benefity od klubu i miał jakikolwiek wpływ na wygraną Messiego. Jest on teraz zatrudniony przez Paris-Saint Germain w departamencie komunikacji.

Źródło: Le Monde

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.