Rozwój technologi pozwala na tworzenie nowych projektów, które potrafią zachwycić nie tylko swoją specyfikacją, ale także możliwościami. LG podczas targów CES 2022, które odbędą się w styczniu, oficjalnie przedstawi przezroczyste ekrany OLED. Teraz dostaliśmy małą zapowiedź tej technologii.

LG przedstawia przezroczyste ekrany

LG od kilku lat mocno pracuje nad technologią swoich wyświetlaczy. Nie raz można było usłyszeć, że południowokoreańska firma przedstawiła nowatorską technologię wyświetlania obrazu. Tak samo jest w rym przypadku, ponieważ podczas styczniowych tragów CES 2022 przedsiębiorstwo przedstawi swój nowy projekt – chodzi o przezroczyste ekrany OLED.

Przeczytaj także: Cała rodzina Samsung Galaxy S22 na pierwszych zdjęciach!

W skład przezroczystych ekranów OLED od LG wchodzą wyświetlacze o nazwach Shelf, Shopping Managing Showcase, Show Window oraz Smart Window. Już po samych nazwach ekranów możemy wywnioskować, że mają one różne zastosowania. Wszystkie z nich pojawią się na stanowisku producenta podczas targów CES i tam będzie można zobaczyć ich możliwości.

Wyświetlacze mają różne zastosowania

Południowokoreański producent na targach CES 2022 w Las Vegas będzie chciało przedstawić swoje możliwości, dlatego też wśród nowych urządzeń znajdą się także przezroczyste wyświetlacze. Ekran o nazwie Shelf to urządzenie składające się z dwóch ekranów umieszczonych jeden pod drugim i zwisający ze ściany. Pozwoli on na oglądanie filmów i dostęp do funkcji Always on Display.

Show Windows to z kolei ekran wykorzystujący 55-calowe panele OLED i jego zastosowaniem będzie reklama. Z kolei Shopping Managing Showcase to zestaw ekranów dla sklepów. Wyświetlacze OLED umieszczone w drewnianej ramie. Model o nazwie Smart Windows stworzony został z myślą o wykorzystaniu w nowoczesnych biurach.

Źródło: The Verge