115
Views

Wraca Liga Konferencji Europy 20222/2023. To już dziś zobaczymy cztery polskie drużyny walczące o przejście do dalszego etapu. W dwóch przypadkach może być ciężko, z kolei w kolejnych dwóch raczej mówimy o “formalności”. Aczkolwiek wszyscy dobrze wiemy, że “dopóki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć”.

Pewniaczki – tak można stwierdzić w przypadku spotkań FK Astana – Raków Częstochowa oraz Dinamo Batumi – Lech Poznań. W obu meczach polskie drużyny mają przewagę pięciu bramek, bowiem podczas pierwszych spotkań w obu przypadkach mogliśmy zobaczyć wyniki 5:0. Pamiętajmy jednak, że nie możemy być pewni zwycięstwa – zarówno Rakowa jak i Lecha. Tym bardziej, że wicepremier Kazachstanu był mocno oburzony po tak wysokiej porażki Astany z drużyną z Częstochowy.

Dużym wyzwaniem mogą być dla Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin mecze rewanżowe. Całe szczęście, że w obu przypadkach końcowym wynikiem był remis, aczkolwiek obie polskie drużyny doskonale zdają sobie sprawę z tego, że łatwo nie będzie. Plus dla Lechii, która gra na swoim terenie, wyzwanie dla Pogoni, która jedzie do Danii.

Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy
Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy

Liga Konferencji Europy 2022/2023 – lista spotkań, w których grają polskie drużyny

  • 17:00 FK Astana – Raków Częstochowa
  • 19:00 Dinamo Batumi – Lech Poznań
  • 19:45 Lechia Gdańsk – SK Rapid Wiedeń
  • 20:00 Brøndbyernes IF – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy
Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy. Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa.

Gdzie oglądać mecze Ligi Konferencji Europy 28.07.2022?

Zacznę od złych wieści. Mecz FK Astana – Raków Częstochowa nie będzie transmitowany przez żadną telewizję. Nie możemy również spodziewać się strumieniowania online. Pozostaje transmisja w formie tekstowej. Na szczęście pozostałe trzy spotkania będziemy mogli zobaczyć za darmo za pośrednictwem telewizji publicznej. Mamy kilka opcji na kibicowanie polskim drużynom.

Spotkanie Lechia Gdańsk – SK Rapid Wiedeń można zobaczyć w TVP 2 lub online, za pośrednictwem portalu sport.tvp.pl. Start studia o 19:30. Z kolei mecz Dinamo Batumi – Lech Poznań zobaczymy na TVP Sport. Co ciekawe, możemy również oglądać transmisję łączoną z dwóch spotkań: Dinamo Batumi – Lech Poznań i Broendby – Pogoń Szczecin, które startuje o godzinie 18:05. Mowa o studiu przedmeczowym. Jeśli chcemy oglądać tylko zmagania drużyny ze Szczecina, możemy uruchomić transmisję online, która startuje o 19:55.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.