131
Views

Liga Mistrzów rozgrywa swoje ćwierćfinałowe mecze. We wtorek rozegrano pierwsze spotkania 1/4 finałów. Dzisiejszego wieczora czeka na kolejna dawka emocji. Na boisko wybiegną drużyny Bayernu Monachium, PSG, Chelsea oraz Porto. Kto wygra pierwsze spotkania?

Liga Mistrzów. Real nie dał szans Liverpoolowi, Borussia uległa Manchesterowi City

Wtorkowe spotkania LM przyniosły nam grad goli. Real Madryt pewnie pokonał Liverpool. Podopieczni Zinedine Zidana wygrali z klubem z Anglii 3:1. Dwie bramki dla “Królewskich” zdobył Vincius Junior, a kolejną dołożył Asensio. Po stronie drużyny prowadzonej przez Jurgena Kloppa honorową bramkę strzeliło Mo Salah. Drugie spotkanie tej pary rozegrane zostanie na Anfiield za tydzień.

Liga Mistrzów
Liga Mistrzów. Gdzie oglądać środowe mecze?

W drugim spotkaniu Manchester City na swoim stadionie podejmował Borussię Dortmund. Tutaj było zdecydowanie więcej emocji. Klub z Manchesteru prowadził od 19 minuty za sprawą gola Kevina De Bruyne. Do remisu doprowadził Marco Reus, który w 84. minucie pokonał Edersona. Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie strzelił Phil Foden. Rewanżowy mecz odbędzie się w Dortmundzie 14 kwietnia.

Dziś kolejna dawka emocji. Czy Bayern da radę bez Lewego?

Dzisiejszym hitowym spotkaniem Ligi Mistrzów jest pojedynek Bayernu Monachium z PSG. Spotkanie na Alianz Arenie rozpocznie się o 21:00. Niestety, Bayern Monachium będzie musiał radzić sobie bez swojego najlepszego zawodnika, Roberta Lewandowskiego. Polak podczas meczu eliminacyjnego do MŚ 2022 przeciwko Andorze nabawił się kontuzji ścięgna bocznego, która wyeliminowała go z gry na około 4 tygodnie. Brak najlepszego piłkarza świata w starciu z PSG może okazać się dla Bayernu przeszkodą nie do przeskoczenia. Liga Mistrzów wymaga od klubów pełnej dyspozycji, jeśli chcą walczyć o triumf.

PSG zrewanżuje się za zeszłoroczny finał LM?

Drugim dzisiejszym spotkaniem będzie pojedynek Chelsea Londyn z FC Porto. Portugalski klub jest czarnym koniem tegorocznych rozgrywek. Z grupy wyszło z drugiego miejsca, zaraz za Manchesterem City. W 1/8 finału wyeliminowało Juventus, a teraz czeka ich dwumeczowy pojedynek z Chelsea. Drużyna z Londynu w poprzedniej fazie mierzyła się z Atletico Madryt.

Liga Mistrzów. Gdzie oglądać dzisiejsze mecze?

Pojedynek Bayernu z PSG to środowy hit. Pokazany zostanie on na antenie TVP1, TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Z kolei spotkanie Chelsea z PSG zostanie pokazane w Polsat Sport Premium 2 oraz na platformie IPLA.tv.