Ludzie kradną karty graficzne z gotowców. Desperacja sięga zenitu!

Karty graficzne w dalszym ciągu są drogie i trudno dostępne. Można powiedzieć, że z każdym dniem jest gorzej. Brak dostępności GPU i ich kuriozalne ceny sprawiły, że niektórzy posuwają się do desperackich czynów. Kradzież kart z gotowych zestawów PC stała się problemem dużych sklepów z komponentami komputerowymi!

Karty graficzne dalej są drogie i trudno dostępne

Składanie komputera w dzisiejszych czasach nie jest opłacalnym biznesem. O ile zakup procesora, zasilacza, czy kości pamięci RAM nie stanowi tutaj problemu, to kupno karty graficznej jest zarówno niezwykle trudne, jak i nieopłacalne. Karty graficzne są po prostu kuriozalnie drogie. Głównym powodem tak opłakanej sytuacji na rynku GPU jest oczywiście popularność kryptowalut. Mowa tutaj o e-walutach, do których wykopania potrzebne są właśnie mocne karty graficzne.

Wszystko wskazuje, że sytuacja na rynku kart graficznych nie poprawi się w najbliższej przyszłości. Dlatego też gracze, którzy próbują złożyć swój nowy komputer, posuwają się do desperackich ruchów. Pojawiły się raporty, że w dużych sklepach, w których można kupić komponenty, zaczęły się kradzieże GPU z gotowych zestawów komputerowych.

Reklama

Desperacja sięga zenitu

Jeszcze kilka tygodni temu zdawało się, że jedynym wyjściem jest zakup gotowego zestawu, jednak producenci decydują się na sprzedawanie gotowców bez GPU. Wysokie ceny i brak dostępności sprawił, że ludzie są gotowi na złamanie prawa w celu zdobycia karty graficznej. Według informacji przedstawionych The Next Web ludzie zaczęli kraść GPU z gotowych zestawów komputerowych.

Przeczytaj także: Komputery NZXT sprzedawane są bez ważnego podzespołu. Jakiego?

Jak możemy przeczytać w serwisie The Next Web, ludzie po prostu przychodzą do dużych sklepów, w których można znaleźć gotowe zestawy komputerowe i po prostu wyjmują karty graficzne. Potem po prostu je wynoszą, a możliwe jest to tylko dlatego, że same komponenty nie posiadają zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Duże sklepy zaczęły więc stosować opaski zaciskowe, które utrudniają wyjęcie komponentu.

Źródło: The Next Web

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama