MacBook Pro z procesorem M2 opóźniony. Jaki jest powód?

Nowa generacja laptopów MacBook Pro ma przynieść wiele nowości. Jedną z największych nowości w tegorocznych komputerach przenośnych Apple miały być nowe procesory M2. Okazuje się jednak, że laptop może nie trafić do nas w tym roku jak początkowo zakładano, a w 2022! Jaki jest tego powód?

Co zaoferuje nam nowy MacBook Pro?

O ile w przypadku serii Air możemy mówić o bardziej kosmetycznych zmianach (kolorystyka rodem z iMac 2021), to w przypadku MacBook Pro mówimy o większych usprawnieniach. Według informacji, które pojawiły się w sieci, seria Pro zostanie wyposażona w nowoczesne ekrany wykonane w technologii mini-LED. Wcześniej pisaliśmy również o tym, że bardziej zaawansowany laptop Apple będzie posiadał klasyczne, magnetyczne złącze do ładowania oraz pełen zestaw portów i gniazd.

W kwestii portów i gniazd w serii MacBook Pro, Apple poszło po rozum do głowy. Tegoroczną serię Air i Pro wyposażono jedynie w dwa porty USB typu C i port audio jack 3,5 mm. W przypadku modelu Air można to jakoś wytłumaczyć charakterystyką urządzenia. Korzyta się głównie w domu lub prac biurowych. W Pro jest to niezrozumiałe, ponieważ jest to komputer roboczy, do którego od czasu do czasu musimy podpiąć zewnętrzne urządzenia.

Przeczytaj także: MacBook Pro 2021 będzie powrotem do korzeni

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że nowy MacBook Pro, który miał wyjść w tym roku, pracować będzie na nowej generacji procesora ARM – Apple M2. „Miał” jest tutaj słowem kluczowym, ponieważ plany Apple mogą zostać spalone na panewce.

Czy laptop pojawi się w tym roku?

Początkowo Apple zapowiadało, że laptop w wersji Pro zadebiutuje w 2021 roku. Mowa była o trzecim kwartale roku. Okazuje się jednak, że laptop pojawi się dopiero w 2022 roku. Co jest tego powodem?

MacBook Pro
MacBook Pro został opóźniony. Kiedy pojawi się na rynku?

Opóźnienia związane są z ekranami mini-LED, które mają być zainstalowane w nowych MacBookach. Apple ma problemy z łańcuchem dostaw, który odpowiedzialny jest za dostarczenie właśnie tego elementu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj