Connect
To Top

MAMIBOT VSLAM z technologią skanowania

W sierpniu w ofercie Mamibot pojawił się nowy model robota hybrydowego VSLAM, pierwszy robot producenta z wykorzystaniem kamery skanującej przy użyciu technologii v-slam. Technologia ta pomaga w odnajdowaniu się robota w przestrzeni sprzątania na podstawie skanowania krawędzi przedmiotów przed urządzeniem jak i konturów sufitu, tak by robot na bieżąco lokalizował swoje położenie względem stacji dokującej i zastanej rzeczywistości ułożenia przeszkód. Technologia VSLAM jest podstawą dla opracowań algorytmów do samodzielnego poruszania się pojazdów autonomicznych.

Mamibot VSLAM posiada wiele inteligentnych rozwiązań. Kluczowym elementem robota jest kamera ustawiona pod kątem 45stopni SMART-EYE™. Wychwytuje krawędzie mebli oraz innych przeszkód, tak by wybrać najlepszą trasę i jak najszybciej posprzątać całą przestrzeń domu. Mimo zastosowania kamery i dołożenia kolejnych elementów udoskonalających technologię sprzątania, robot VSLAM jest najniższym urządzeniem w swojej kategorii (jedyne 8,1cm).

Mamibot VSLAM to zaawansowany technologicznie robot hybrydowy

Do Mamibot VSLAM dołączone są dwa pojemniki. Do funkcji odkurzania mamy pojemnik o pojemności 600ml, a do funkcji mopowania pojemnik wodny wraz ze wstępnym odkurzaniem o pojemności 370ml. Taka pojemność wystarczy nawet na 3 cykle pracy na sucho lub na mokro. Przy pomocy aplikacji użytkownik ma również do wyboru 3 tryby dozowania wody na ściereczkę mopującą. Robot został również dostosowany do każdego metrażu powierzchni z pomocą technologii Double Clean. Urządzenie wraca w miejsce, w którym się rozładowało, aby dokończyć sprzątanie, co czyni je niezależnym nawet na powierzchniach ponad 180m2.

Bezszczotkowy silnik nowej generacji zapewnia długą i bezawaryjną pracę robota oferując dużą moc zasysania brudu na poziomie 2000Pa. W trybie mopowania szum pracującego urządzenia nie przekracza 55db. Robot może być sterowany zarówno przyciskiem z urządzenia, pilotem, przy pomocy aplikacji, jak i komendami głosowymi.

Współpracuje z inteligentnymi głośnikami

Jeśli posiadasz w domu głośnik Google Home lub Amazon Alexa, możesz wydawać mu polecenia głosowe. Najwygodniejszym jednak sposobem na użytkowanie robota jest po prostu ustawienie mu tygodniowego harmonogramu pracy w aplikacji WeBack. Robot posiada cztery różne tryby pracy. Można je ustawić za pomocą dołączonego pilota oraz przypisanej aplikacji do urządzenia.

 

Robot hybrydowy Mamibot VSLAM – dostępność i cena

Mamibot VSLAM wykonany z wysokiej jakości materiałów ABS. Będzie się dobrze komponował w nowoczesnych wnętrzach. Cena nowego robota to 1777 zł. Urządzenia można kupić nawet z 3 letnią gwarancją na stronie producenta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.