180
Views

Na konferencji Xbox & Games Showcase przedstawiono grę Forza Motorsport 8 po 5-letniej przerwie. Zainteresowanie nową częścią jest spore tym bardziej, że gra swoją premierę będzie miała na wiosnę przyszłego roku na Xboxie oraz PC i w dniu premiery będzie dostępna w Game Passie.

Mamy zwiastun i gameplay Forza Motorsport 8 Jest Ray tracing
Zaprezentowano zwiastun Forza Motorsport 8 Jest Ray tracing

Na trailerze pierwsze co rzuca się w oczy to wsparcie dla Ray-tracingu, czego brakuje u konkurencji (Gran Turismo 7). Nie zabrakło też wspaniałych ujęć detali samochodów czy efektownych momentów wieczorem lub w deszczu. Forza Motosport 8 będzie miała dynamicznie zmienną porę dnia co wpływa na temperaturę, a tym samym na warunki na torze. Powróci także tor Spa-Francorchamps i Laguna Seca Raceway, a nowością ma być południowoafrykański tor Kyalami Grand Prix.

Zwiastun gry Forza Motorsport 8

Zmiany pory dnia zmieniają temperaturę otoczenia, co z kolei wpływa na temperaturę powierzchni toru. e zmiany temperatury toru wpłyną na przyczepność twojego samochodu, podobnie jak opony i pogoda – Dyrektor Kreatywny – Chris Esaki

Gameplay z gry Forza Motorsport 8

Zaprezentowano również fragment rozgrywki, na którym widać tor w Maple Valley. Forza Motorsport 8 tym samym będzie zawierać klasyka z 2005 roku, który był dostępny w pierwszej części serii.

Źródło: Xbox.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii gry.

Kategoria artykułu
Gry
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.