Na konferencji Xbox & Games Showcase przedstawiono grę Forza Motorsport 8 po 5-letniej przerwie. Zainteresowanie nową częścią jest spore tym bardziej, że gra swoją premierę będzie miała na wiosnę przyszłego roku na Xboxie oraz PC i w dniu premiery będzie dostępna w Game Passie.

Mamy zwiastun i gameplay Forza Motorsport 8 Jest Ray tracing
Zaprezentowano zwiastun Forza Motorsport 8 Jest Ray tracing

Na trailerze pierwsze co rzuca się w oczy to wsparcie dla Ray-tracingu, czego brakuje u konkurencji (Gran Turismo 7). Nie zabrakło też wspaniałych ujęć detali samochodów czy efektownych momentów wieczorem lub w deszczu. Forza Motosport 8 będzie miała dynamicznie zmienną porę dnia co wpływa na temperaturę, a tym samym na warunki na torze. Powróci także tor Spa-Francorchamps i Laguna Seca Raceway, a nowością ma być południowoafrykański tor Kyalami Grand Prix.

Zwiastun gry Forza Motorsport 8

Zmiany pory dnia zmieniają temperaturę otoczenia, co z kolei wpływa na temperaturę powierzchni toru. e zmiany temperatury toru wpłyną na przyczepność twojego samochodu, podobnie jak opony i pogoda – Dyrektor Kreatywny – Chris Esaki

Gameplay z gry Forza Motorsport 8

Zaprezentowano również fragment rozgrywki, na którym widać tor w Maple Valley. Forza Motorsport 8 tym samym będzie zawierać klasyka z 2005 roku, który był dostępny w pierwszej części serii.

Źródło: Xbox.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii gry.