Manchester United został sprzedany! Katar przejmuje klub!
171
Views

Manchester United został sprzedany – takie informacje przekazują media związane z angielskim klubem. Czerwone Diabły będą miały nowego właściciela, a będzie nim katarski szejk Jassim!

Stało się! Czerwone Diabły mają nowego właściciela

O kwestii sprzedaży jednego z największych klubów na świecie pisało się już od wielu lat, jednak przez ten okres nie było żadnych konkretów. Sprawa nabrała rozpędu kilka tygodni temu, kiedy okazało się, że Manchester United rzeczywiście może zostać sprzedany.

Przeczytaj także: Kolejne niesportowe zachowanie! Sousa zostanie trenerem mistrza Włoch!

Manchester United został sprzedany! Katar przejmuje klub!
Manchester United został sprzedany! Katar przejmuje klub!

Do tej pory o możliwość zakupienia klubu walczył sir Jim Ratcliffe oraz szejk Jassim z Kataru. Rodzina Glazerów, która sprawowała pieczę nad Czerwonymi Diabłami od 2005 roku, nie chciała oddać klubu za bezcen. Media podają, że wszystko jest już jasne – Manchester United został sprzedany!

Manchester United został sprzedany

Jak podają media związane z klubem oraz nowym właścicielem, szejkiem Jassimem z Kataru, Manchester United został sprzedany. Informacje przekazała gazeta “Al-Watan”, która należy do ojca nowego właściciela klubu z Manchesteru. Wkrótce ma pojawić się oficjalna informacja na temat finalizacji umowy.

Rodzina Glazerów nie miała poparcia u kibiców Czerwonych Diabłów, którzy bardzo chcieli, aby właściciele sprzedali klub w ręce osób, którym będzie zależało na jego dobru. Taką osobą ma być szejk Jassim. Co ciekawe, rzekomo ogromną rolę w sprzedaży Manchesteru United szejkowi z Kataru odegrał Nasser Al-Khelaifi, prezes PSG!

Manchester United został sprzedany! Katar przejmuje klub!
Gazeta Al Watan należąca do ojca szejka Jassima podaje, że to właśnie on będzie nowym właścicielem Manchesteru United! Źródło: Twitter

United dołączy więc do Manchester City, który również jest własnością Katarczyka, Mansura ibn Zajid Al Nahajjana.

Źródło: Al Watan

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.