143
Views

Reprezentacja Maroko chce powtórzenia meczu z Francją. Według Królewskiej Marokańskiej Federacji Piłki Nożnej spotkanie to było sędziowane na skandalicznym poziomie i faworyzowało Francuzów.

Francja pokonała Maroko, choć nie obyło się bez kontrowersji

W półfinałowym spotkaniu przeciwko Francji Maroko musiało uznać wyższość rywala. Drużyna z Afryki przegrała to spotkanie 0:2 i w sobotę zagra o brązowy medal mistrzostw świata w Katarze. Sobotnim przeciwnikiem Marokańczyków będą Chorwaci.

Przeczytaj także: Chorwacja vs Maroko. Kiedy i gdzie oglądać mecz o 3. miejsce?

Maroko chce powtórzenia meczu z Francją! Czują się oszukani!
Maroko w sobotę zagra z Chorwacją o brązowy medal MŚ!

Niestety, spotkanie z Francją pozostawiło spory niesmak, ponieważ Maroko chce powtórzenia półfinałowego meczu! Władze marokańskiej federacji piłkarskiej postanowiły złożyć skargę do FIFA. Według nich sędzia Cesar Arturo Ramos karygodnie prowadził to spotkanie i pozbawił ich drużyny równej szansy na walkę.

Maroko chce powtórzenia półfinałowego meczu

Królewska Marokańska Federacja Piłki Nożnej wniosła protest do FIFA, w którym podkreśla, jak źle sędziowane było półfinałowe spotkanie z Francją. Federacja piłkarska tamtejszego kraju podkreśla, że “nie zawaha się bronić praw drużyny, wzywając do podjęcia odpowiednich środków w związku z niesprawiedliwym sędziowaniem, którego ofiarą padła reprezentacja Maroka w meczu półfinałowym przeciwko reprezentacji Francji”.

Maroko chce powtórzenia meczu z Francją! Czują się oszukani!
Maroko chce powtórzenia meczu z Francją! Czują się oszukani!

Sędziowanie Cesara Arutro Ramosa wywołało sporo kontrowersji. Arbiter pozwalał na bardzo dużo i kwestią czasu była kontuzja jednego z zawodników. Wątpliwy był również faul, którego rzekomo dokonał marokański napastnik na francuskim obrońcy w polu karnym. Powtórki pokazały, że decyzja powinna być odwrotna, a marokańska drużyna powinna strzelać w tej sytuacji karnego.

Dlatego też Maroko chce powtórzenia meczu z Francją, ponieważ według nich zostali oni oszukani. Najpierw musi zostać powtórzony karny z Portugalią Jakuba Błaszczykowskiego z Euro 2016, potem będzie można wrócić do sprawy marokańskiej kadry narodowej!

Źródło: Twitter/ Fot: Twitter @CAF_Online/@EnMaroc

Tagi:
Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.