133
Views

Polscy Kibice MMA mają dziś powód do świetowania. Nasz rodak Mateusz Gamrot znokautował rywala w swojej drugiej walce dla UFC. 

UFC on ABC 2 – Mateusz Gamrot vs Scott Holtzman 

“UFC on ABC 2” to gala, której “głównym daniem” jest starcie w wadze średniej między Marvinem Vettori a Kevinem Hollandem. Pierwotnie Vettori miał zmierzyć się z wyżej notowanym Brytyjczykiem Darrenem Tillem jednak ten z powodów zdrowotnych musiał anulować swój występ. W miejsce kontuzjowanego “Goryla” wskoczył Kevin Holland.  

Karta walk nie opiewała w wiele elektryzujących nazwisk jednak Polscy kibice mieli powód by tą galę oglądać. Nasz rodak Mateusz Gamrot świetnym nokautem w drugiej rundzie odprawił doświadczonego Scotta Holtzmana. To co może napawać sporym optymizmem to fakt, że cały pojedynek był “pod dyktando” Gamera. Nasz zawodnik przeważał w stójce oraz zaliczył dwa udane obalenia w pierwszej rundzie. Pojedynek zakończył prawy krzyżowy wystrzelony prosto na szczękę Holtzmana, który padł zamroczony po ciosie. Do sędziowskiego przerwania “Gamer” potrzebował kilku ciosów dobijających w parterze.  

Dla “Gamera” to druga walka pod banderą amerykańskiego giganta jakim jest UFC. W pierwszej pomimo dobrego występu musiał uznać wyższość gruzina, Gurama Kutateladze. Mateusz Gamrot od niedawna trenuję w American Top Team z największymi gwiazdami tego sportu i rezultaty jego pracy można zauważyć jak na dłoni. “Gamer” w swoich występach dla KSW wielokrotnie potwierdzał, że jest zapaśniczym wirtuozem, dominując rywali w parterze.  

Po tym zwycięstwie Mateusz Gamrot wespnie się o kilka miejsc rankingu zawodników wagi lekkiej. Waga lekka UFC w ostatnich latach to najbardziej emocjonująca dywizja więc przed Gamerem dość trudne zadanie. Na drodze zwycięstw mogą stanąc takie nazwiska jak Dustin Poirier, Conor Mcgregor czy Justin Gaethje. Będziemy bacznie obserwować poczynania Mateusza za oceanem. Czy po Janie Błachowiczu doczekamy się kolejnego mistrza UFC? 

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.