91
Views

Mattia Binotto oficjalnie przestanie być szefem zespołu Scuderia Ferrari. Taką informację przekazała włoska stajnia. 53-latek przestanie sprawować to stanowisko z dniem 31 grudnia!

Mattia Binotto zwolniony z Ferrari

Decyzje wyścigowe Scuderia Ferrari w tym sezonie Formuły 1 sprawiły, że kierowcy włoskiej stajni kilkukrotnie skutecznie byli pozbawieni szans na zwycięstwo, pomimo dobrych pozycji startowych. Głównym winowajcą był Binotto, czyli szef zespołu.

Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!
Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!

Przeczytaj także: Nico Hulkenberg wraca do F1! Zastąpi Schumachera!

Najwidoczniej seria niepowodzeń zespołu sprawiła, że postanowiono zmienić osobę na najwyższym szczeblu. Scuderia Ferrari poinformowała, że z dniem 31 grudnia Mattia Binotto przestanie pełnić funkcję szefa zespołu F1.

Błędne decyzje, złe zarządzanie zespołem i napięte relacje z kierowcami

Mattia Binotto szefem Scuderia Ferrari F1 Team został w sezonie 2019. Na tym stanowisku zastąpił Maurizio Arrivabene. W czasie, kiedy Binotto pełnił funkcję szefa zespołu, Ferrari udało zdobyć się 23 pole position, jednak zespołowi udało wygrać jedynie 8 wyścigów.

Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!
Binotto pracował na stanowisku szefa zespołu F1 od 2019 roku.

W oświadczeniu Ferrari możemy przeczytać, że władze zespołu przyjęły rezygnację ze stanowiska. Głównym zarzutem w stosunku do Mattii Binotto byłby błędy w strategii oraz zarządzeniu zespołem, a także niezbyt dobre relacje z kierowcami, Charlesem Leclerciem i Carlosem Sainzem. Gwoździem do trumny okazał się brak rozwoju bolidu, który stracił na tempie względem najwiekszych konkurentów.

Nowego szefa legendarnej drużyny F1 poznamy po nowym roku.

Źródło: Scuderia Ferrari

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.