Zanieczyszczenie oceanów jest niezwykle poważnym problemem, którego rozwiązanie nie będzie proste. Codziennie do wód oceanicznych wpływa setki ton plastiku. Microsoft próbuje pomóc, dlatego też do oferty giganta trafiła mysz, w której produkcji wykorzystano plastik pochodzący właśnie z oceanów. Oto Microsoft Ocean Plastic Mouse.

Microsoft Ocean Plastic Mouse to mysz z materiałów recyklingowych

Firma założona przez Billa Gatesa postanowiła walczyć z zanieczyszczeniem oceanów, dlatego też ofercie giganta z Redmond pojawił się produkt, do którego wykonania wykorzystano plastik zebrany właśnie z wód oceanicznych. Mysz Ocean Plastic Mouse to mysz z materiałów recyklingowych.

Przeczytaj także: Microsoft przedstawia nowy system Windows. Skusicie się?

Ponad 20 proc. zewnętrznej powłoki modelu Ocean Plastic Mouse wykonano z przetworzonego plastiku zebranego z powierzchni wód oceanicznych. Można zobaczyć je na renderach w postaci ciemnych granulek. Opakowanie gryzonia natomiast stworzono w całości z materiałów z recyklingu. Tutaj wykorzystano drewno oraz włókna waty cukrowej.

Microsoft Ocean Plastic Mouse_1
Microsoft tworzy mysz z plastiku zebranego z oceanów

Co zaoferuje mysz?

Myszka Microsoft Ocean Plastic Mouse to urządzenie bezprzewodowe korzystające z technologii Bluetooth 4.0. Zasięg urządzenia to 10 metrów. Mysz posiada bardzo ergonomiczny kształt, co przenosi się na komfortowe korzystanie z gryzonia. Na pokładzie urządzenia znajdziemy trzy przyciski konfigurowalne.

Microsoft Ocean Plastic Mouse_1
Microsoft tworzy mysz z plastiku zebranego z oceanów

Model Ocean Plastic Mouse zasilana jest jedną baterią typu AA, a czas jej działania producent określa na 12 miesięcy. Na pokładzie znajdziemy technologię łatwego parowania Swift Pair. Mysz wyceniono na 24,99 USD, co w przeliczeniu wynosi około 99 PLN. Urządzenie zadebiutuje na rynku 5 października.

Źródło: Microsoft