windows 365

Microsoft przedstawia nowy system Windows. Skusicie się?

Nie, nie chodzi o Windows 11, a o Windows 365! Czym wyróżnia się ten system? Pracuje on w chmurze, co pozwoli na natychmiastowe uruchomienie systemu operacyjnego MS na urządzeniu, które go nie ma!

Microsoft oficjalnie prezentuje Windows 365

Gigant z Redmond oficjalnie przedstawił swój kolejny system operacyjny. Zaraz po „jedenastce” doczekaliśmy się premiery Windows 365. Jest to OS, którego można uruchomić na każdym urządzeniu, ponieważ działa on na zasadzie streamowania. Potrzebny jest nam do tego tylko szybki internet.

Przeczytaj także: Windows 11. Co jeśli nie spodoba Ci się system? Microsoft odpowiada!

Nowy system operacyjny zadebiutuje już 2 sierpnia i będzie można z niego korzystać dosłownie na każdym przystosowanym do tego urządzeniu. Windows 365 będzie dostępny na wszelkich urządzeniach mobilnych z systemem Android czy iOS, czy komputerach Apple Mac.

Microsoft 365
Microsoft przedstawił system operacyjny w chmurze!

Jak działa nowy system?

Windows 365 to system operacyjny, który działa na takiej zasadzie jak usługa Microsoft XCloud, która umożliwia streamowanie gier z konsol Xbox One i Series na komputery PC i urządzenia z iOS i Andorid. System został zbudowany na Azure Virtual Desktops i będzie dostępny w ramach abonamentu.

Nowy system operacyjny od Microsoft pozwoli na zainstalowanie i użytkowanie aplikacji na system Windows w chmurze i korzystanie z nich na dowolnym urządzeniu. Wszystko będzie uruchamiało się natychmiastowo, więc nie będziemy musieli czekać na start systemu.

Dokładne kwoty abonamentu, który pozwoli korzystać z systemu, nie są jeszcze znane, ale zapewne wkrótce się pojawią.