iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja, Nowe ceny iPhone 15. Lepiej zacząć odkładać więcej
146
Views

Okazuje się, że miliony smartfonów Apple zostało zainfekowanych przez oszustów. Mówimy tutaj o działaniach na ogromną skalę, ponieważ liczba urządzeń może wynosić nawet 11 milionów iPhone’ów! Hakerzy do swoich działań wykorzystali ponad 1,7 tysiąca aplikacji!

Hakerzy zainfekowali miliony smartfonów Apple

Bardzo niepokojące informacje podali eksperci z firmy Human Security. Specjaliści ds. bezpieczeństwa poinformowali, że w oszustwie o nazwie “Vastflux” hakerzy przemycili swój kod do ponad 1,7 aplikacji od 122 deweloperów, infekując w ten sposób miliony iPhone’ów!

Przeczytaj także: Smartfon Coca-Cola wkrótce trafi na rynek!

Kod, który wykorzystali hakerzy zainfekował miliony smartfonów Apple. Za co odpowiadał ten przemycony kod? Okazuje się, że aplikacje co prawda działały tak, jak należy, jednak zawierały 25 dodatkowych i ukrytych odtwarzaczy wideo nałożonych jeden na drugi!

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja, Miliony smartfonów Apple zainfekowanych! Twój też?
Użytkownicy Smartfonów Apple nieświadomie nabijali REKLAMY i generowali przychody. Oszuści wykorzystali do tego ponad 1,7 tysiąca aplikacji!

Generowali wyświetlenia i przychody bez wiedzy użytkownika

Nałożone odtwarzacze, które ukryte były w tysiącach aplikacji odtwarzały jednocześnie niewidoczne reklamy, dzięki czemu nabijały one wyświetlenia i generowały przychody! W ten sposób zainfekowanych zostało miliony iPhone’ów.

Eksperci twierdzą, że szkód na ten moment nie da się oszacować, jednak będą one liczone w milionach dolarów. Teoretycznie samo urządzenie nie mogło odnieść żadnych uszkodzeń poza szybciej rozładowującą się baterią oraz większym poborem danych komórkowych.

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja, Nowe ceny iPhone 15. Lepiej zacząć odkładać więcej/ Miliony smartfonów Apple zainfekowanych! Twój też?
Miliony smartfonów Apple zainfekowanych! Twój też?

Źródło: Wired

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.