122
Views

Choroba przeciętności, która dotyka wielu z nas

Dzwoni budzik, wstajesz i już wiesz, że będzie to kolejny dzień, kolejny tydzień, w którym zapewne nic się nie wydarzy. Wyruszasz do pracy, znów osiem godzin przy maszynie lub komputerze. Zrobiłeś swoje, wracasz do domu, a tam zasiadasz przed telewizorem lub PC-tem. W pewnym momencie zauważasz, że ta monotonia do niczego nie prowadzi. Widzisz to, że się nie rozwijasz, a życie przemija. Myślisz co ze sobą zrobić, by nie być częścią wielu klonów. Jeśli chociaż przez chwilę pomyślałeś, że chcesz wyjść poza szereg wydaje mi się, że nie powinieneś na nic czekać. Jutro nie nadejdzie nigdy, musisz podjąć szybką decyzję – tak, chcę w sobie coś zmienić. To trudne, bo trzeba podjąć wiele radykalnych kroków, ale czy ktokolwiek powiedział, że będzie łatwo?

 

Nie, to nie jest kolejny tekst motywacyjny

Nie przepadam za mówcami motywacyjnymi. W większości przypadków “kołcz” to osoba, która chce psychologicznie podejść do nas, by ogółami mówić, co należy zrobić, by zarobić, a się nie narobić. To mega głupie, ale niestety wiele osób łapie się na te tanie zagrywki. Gdyby takim mentorem opowiadającym o sukcesie był ktoś, kto na koncie ma kilkadziesiąt, czy kilkaset milionów – OK, sam bym się na takie spotkanie udał. Kolejną sprawą są książki, czy poradniki, które opisują jak szybko dorobić się milionów bez jakiegokolwiek wkładu finansowego. Chyba domyślacie się, że jeśli by to było takie łatwe, to każdy z nas by jeździł autem klasy wyższej, miał kilka mieszkań i sporo kasy na koncie.

https://www.facebook.com/krolzyciaeu/photos/a.158969475031647/192564628338798/?type=3&theater

 

Nastolatek, który pokazuje, że wystarczy chcieć

Napisał do mnie Paweł Blicharski. To młody chłopak, który posiada dobrze prosperującą firmę. Stwierdził, że zamiast wbijania kolejnych poziomów w grze tuż po powrocie ze szkoły będzie rozwijał swoją działalność, by dziś móc pochwalić się diametralną zmianą swojego życia. Co ważne, zbudował to wszystko sam, więc nie uważam, że jego chwalenie się jest przesadne. Paweł napisał książkę, w której znaleźć można porady młodego człowieka. Opisuje jak zmienił swoje życie, dlaczego zdecydował się właśnie na taki krok. Oprócz tego Paweł w książce zawarł wypowiedzi innych osób, które osiągnęły sukces. Jeśli chcecie przeczytać fragment tego, co autor ma na myśli wystarczy kliknąć w ten link. Myślę, że warto. Nawet po prostu, z czystej ciekawości.

Książka “XXI wiek choroba przeciętności” jest już dostępna na stronie krolzycia.eu.

Można się od niego uczyć. Nastolatek, który pokazuje jak uniknąć choroby przeciętności

Kategoria artykułu
Biznes · Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.