Nadchodzi rewolucja gamingu! Microsoft xCloud wkrótce na TV!

Granie w chmurze to w dalszym ciągu przyszłość. Nie odległa, jednak na pełną kompatybilność z każdym urządzeniem musimy jeszcze poczekać. Najnowsze informacje dotyczące Microsoft xCloud mówią, że firma rozpoczęła współpracę z producentami TV. To oznacza, że Xbox Game Pass będzie dostępne na wybranych modelach telewizorów!

Granie w chmurze to przyszłość gamingu

O graniu w chmurze słyszymy od jakiegoś czasu. Na rynku pojawiły się takie platformy jak Nvidia GeForce Now czy Google Stadia. Microsoft również stworzył swoją platformę do grania w gry z chmury. Mowa o xCloud. Zamysłem tego typu platform jest umożliwienie graczowi granie w najnowsze gry na dosłownie każdym urządzeniu. Na razie możliwe jest to na komputerach i telefonach/tabletach, jednak wkrótce może się to zmienić. Wszystko za sprawą Microsoftu.

Przeczytaj także: Test Microsoft Surface Laptop Go. To dobry czas aby go kupić

Reklama

Gigant z Redmond skutecznie rozwija swoje usługi gamingowe. Regularnie poszerza bibliotekę Xbox Game Pass. Często dzieje się tak, że gry w momencie swojej premiery trafiają właśnie do XGP. Gracze płacący abonament mogą więc grać w najnowsze produkcje za kilkanaście złotych miesięcznie. Oczywiście, Microsoft rozwija swoją platformę xCloud. Chce, aby gracze mogli grać na każdej platformie, dlatego też nawiązał współprace z kilkoma producentami TV. Nawiązanie współpracy ma stworzyć możliwość gry w najnowsze tytuły na telewizorach, właśnie za sprawą Xbox Game Pass.

microsoft xcloud
Granie w chmurze na telewizorach? Wkrótce będzie to możliwe!

Microsoft sprawi, że xCloud będzie dostępne na każdym urządzeniu

Tak jak już wspomniałem, granie w gry Xbox Game Pass możliwe jest na konsolach, komputerach i urządzeniach mobilnych. W przypadku pierwszych dwóch platform, do grania w gry wymagane jest ściągnięcie ich na dysk. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, możemy korzystać z nich za pomocą usługi xCloud, która dostępna jest w abonamencie Xbox Game Pass Ultimate. Granie z chmury nie wymaga od nas wydajnych urządzeń, co pozwoli na granie w gry na dosłownie każdym urządzeniu.

Jak poinformował sam Microsoft, firma nawiązała współprace z kilkoma producentami telewizorów. Dzięki temu, za pomocą usługi xCloud będziemy mogli grać w każdą grę. Wszystko będzie możliwe dzięki aplikacji i kontrolerowi. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, jednak jest to bardzo dobra wiadomość. Gigant z Redmond jednocześnie uspokaja osoby, które nie posiadają telewizorów z funkcjami SmartTV. Na rynek trafi specjalne urządzenie USB, które to umożliwi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama