Connect
To Top

Najtańszy PC do gier. Jaki wybrać?

Świat gamingu jest bardzo specyficzny. Im sprzęt bardziej przeznaczony do gier, tym droższy. Często jednak cena nie jest adekwatna do tego, co otrzymujemy. Nasuwa się więc pytanie, jak mógłby wyglądać najtańszy PC do gier? Sprawdźmy jak wygląda minimum, jeśli chodzi o komputer, na którym zagramy przynajmniej na minimalnych ustawieniach grafiki.

Wstecz1 z 4Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Nie ma co się oszukiwać, poniżej 1500 zł nie zejdziemy

Nie chciałbym, aby ktoś zarzucił mi, że sieję zamęt pisząc, że najtańszy PC do gier musi kosztować około dwóch tysięcy złotych. Oczywiście, kupimy sprzęt nawet za 1000 zł, jednak będzie to przede wszystkim komputer używany. Druga kwestia to zestawy oferowane na portalu aukcyjnym. Można łatwo nabrać się na mydlenie oczu stosowane przez handlowców, którzy bardzo często sprzedają podzespoły bardzo słabe i stare. Nie będzie niczym odkrywczym, że niektóre PC-ty być może pozwalają na uruchomienie gier, jednak o płynnej rozgrywce możemy zapomnieć, ponieważ liczba klatek na sekundę nie pozwala na komfortową grę.

W tym artykule przedstawiam dwie wersje tanich komputerów do gier. Pierwsza z nich wyposażona jest w procesor Intel, natomiast druga AMD. To dlatego, że niektórzy nie wyobrażają sobie zestawu z CPU od “drużyny niebieskich”, a inni znów od “czerwonych”. Warto również wspomnieć, że jeśli posiadacie już swoją obudowę komputerową to można kwotę (pomimo, że nieznaczną), którą wydalibyśmy na ten element zestawu przeznaczyć na lepsze podzespoły. W obu przypadkach sugeruje dysk HDD, ponieważ posiada dużą pojemność, a wiemy dobrze, że obecnie sprzedawane gry mogą zajmować nawet kilkadziesiąt GB miejsca. W przyszłości możecie jednak dołączyć dysk półprzewodnikowy (SSD), aby na nim zainstalować np. system operacyjny i podstawowe aplikacje.

Najtańszy PC do gier. Jakie elementy powinien posiadać?

Najtańszy PC do gier. Jakie elementy powinien posiadać?

Wstecz1 z 4Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media