130
Views

Smartwatch to bardzo przydatny gadżet. Dzięki niemu możemy sprawdzić powiadomienia, mierzyć naszą aktywność fizyczną i na przykład sterować odtwarzaczem muzyki. Oczywiście, funkcji jest znacznie więcej. Przeanalizujmy jednak najważniejsze funkcje smartwatchy. Jeśli planujesz zakupy, sprawdź, czy dany model je posiada.

Marka Garett, która oferuje wiele modeli “nowoczesnych zegarków” pokusiła się o przedstawienie funkcji, które wręcz obowiązkowo powinny się znaleźć na ich “wyposażeniu”. Rzecz jasna, zaczniemy od podstawy, a więc mierzenia aktywności sportowych. Warto zwrócić uwagę na ilość rodzajów treningów, które oferuje nam smartwatch. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Można uznać, że w pewnym stopniu nasz zegarek będzie trenerem personalnym, który zmierzy nasze tętno, czas, jaki spędziliśmy podczas wspomnianej aktywności fizycznej, a także określi, ile kalorii spaliliśmy.

Jeśli lubimy bieganie, pływanie czy długie spacery, na przykład po górach, warto sprawdzić, czy smartwatch posiada wbudowany moduł GPS. To rozwiązanie pozwoli nam na przeanalizowanie pokonanej trasy. Możemy później pochwalić się pokonanym dystansem naszym znajomym, bądź po prostu zapisać ciekawą trasę dla siebie. Jednym z modeli, które oferują taką funkcję jest Garett Multi 4.

Najważniejsze funkcje smartwatchy. Zwróć na nie uwagę podczas zakupu

Funkcjonalność taka jak przedstawianie powiadomień z naszego smartfonu jest podstawą w przypadku praktycznie każdego “nowoczesnego zegarka”. To jednak nie oznacza, że konkretny model będzie współpracował z naszym smartfonem. Może okazać się, że wiele funkcji nie będzie dostępnych przez “konflikt” systemów operacyjnych. Dlatego należy wcześniej przeanalizować, czy producent oferuje pełne wsparcie dla naszego telefonu.

Jeśli chcemy kupić smartwatch dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na funkcję związaną z bezpieczeństwem pociechy. Przykładowo niektóre modele mają wbudowany przycisk SOS, który w prosty sposób wysyła powiadomienie na nasz smartfon. Dzięki tej funkcji nasze dziecko może połączyć się automatycznie z nami, jeśli będzie w potrzebie. Dodając do tego funkcję GPS możemy sprawdzać gdzie aktualnie przebywa nasza pociecha. Mało tego, w przypadku modeli dla dzieci, możemy ustalić tzw. wirtualne granice. Dzięki nim, gdy nasze dziecko oddali się za daleko od naszego domu, również automatycznie otrzymamy powiadomienie o tym fakcie. To ważne, gdyż dzięki temu będziemy na bieżąco wiedzieli czy przebywa w bezpiecznym miejscu.

Sprawdź również nasze zestawienie smartwatchy.

Wygląd jest równie ważny

Wybierając smartwatch, warto zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. Już dawno – nawet w przypadku klasycznych zegarków – tego typu gadżet przestał pełnić pierwotną i najważniejszą funkcję, jaką było pokazywanie aktualnej godziny. Dziś patrzymy na zegarek jak na biżuterię. Jeśli wybieramy smartwatch dla kobiety, warto przedstawić modele, które są kierowane typowo do płci pięknej. Przykładem jest Garett Women Victoria. To urządzenie, którego kopertę zdobią cyrkonie. Brzmi ciekawie, prawda?

Najważniejsze funkcje smartwatchy. Zwróć na nie uwagę podczas zakupu
Najważniejsze funkcje smartwatchy. Zwróć na nie uwagę podczas zakupu
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.