Narodowy odpada! Gdzie Polacy zagrają w ewentualnym finale baraży?

Już 24 marca reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz barażowy do Mistrzostw Świata 2022 odbywających się w Katarze. Jeśli nasza kadra w Moskwie pokona Rosję, awansuje do finału swojej drabinki. Początkowo mecz ten miał odbyć się na PGE Stadionie Narodowym, jednak z powodu sytuacji pandemicznej nie będzie to możliwe. Gdzie zatem odbędzie się ewentualny finał z Czechami/Szwecją?

PGE Stadion Narodowy poza grą

Pierwsze spotkanie barażowe Polaków odbędzie się 24 marca w Moskwie. Już po losowaniu par barażowych wiedzieliśmy, że jeśli reprezentacja Polski wygra swoje spotkanie z Rosjanami, to w finale baraży zmieni się ze zwycięzcą pary Czechy – Szwecja. Wiadome było również to, że ewentualny finał baraży odbędzie się w Polsce.

Przeczytaj także: Gwiazdor wraca do reprezentacji Polski!

Reklama

PGE Stadion Narodowy jest twierdzą niezdobytą, dlatego też wszyscy mieli nadzieje, że stadion w Warszawie będzie tym miejscem, w którym będziemy mogli świętować awans do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Okazuje się, że tak się jednak nie stanie. Jeśli Polacy awansują do finału baraży, decydujące spotkanie zagrają w innym mieście.

Gdzie zagra reprezentacja Polski?

Głównym powodem zmiany lokalizacji meczu finału barażowego jest oczywiście sytuacja pandemiczna w Polsce. Trwająca obecnie czwarta fala wymusiła na polskim rządzie otwarcie tymczasowego szpitala. Ten znajduje się oczywiście na PGE Stadionie Narodowym. Oznacza to tyle, że reprezentacja Polski nie zagra na nim tego kluczowego spotkania.

Gdzie zatem odbędzie się ewentualny finał baraży? Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej miał już wizytować na Stadionie Śląskim, tak relacjonował „Wprost”. Podobno rozmowy przebiegły po myśli prezesa PZPN. Ewentualny finał odbyłby się 29 marca, czyli pięć dni po spotkaniu z Rosją. Nawet jeśli Polakom nie uda się awansować, to reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski z drużyną, która przegra spotkanie w drugiej parze.

reprezentacja Polski stadion śląski
fot. Piviso.com

Decyzja ma zapaść dziś, czyli 19 stycznia. Również dziś prezes PZPN ma przedstawić nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Najpoważniejszym kandydatem jest Adam Nawałka.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama