Narodowy odpada! Gdzie Polacy zagrają w ewentualnym finale baraży?

Już 24 marca reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz barażowy do Mistrzostw Świata 2022 odbywających się w Katarze. Jeśli nasza kadra w Moskwie pokona Rosję, awansuje do finału swojej drabinki. Początkowo mecz ten miał odbyć się na PGE Stadionie Narodowym, jednak z powodu sytuacji pandemicznej nie będzie to możliwe. Gdzie zatem odbędzie się ewentualny finał z Czechami/Szwecją?

PGE Stadion Narodowy poza grą

Pierwsze spotkanie barażowe Polaków odbędzie się 24 marca w Moskwie. Już po losowaniu par barażowych wiedzieliśmy, że jeśli reprezentacja Polski wygra swoje spotkanie z Rosjanami, to w finale baraży zmieni się ze zwycięzcą pary Czechy – Szwecja. Wiadome było również to, że ewentualny finał baraży odbędzie się w Polsce.

Przeczytaj także: Gwiazdor wraca do reprezentacji Polski!

PGE Stadion Narodowy jest twierdzą niezdobytą, dlatego też wszyscy mieli nadzieje, że stadion w Warszawie będzie tym miejscem, w którym będziemy mogli świętować awans do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Okazuje się, że tak się jednak nie stanie. Jeśli Polacy awansują do finału baraży, decydujące spotkanie zagrają w innym mieście.

Gdzie zagra reprezentacja Polski?

Głównym powodem zmiany lokalizacji meczu finału barażowego jest oczywiście sytuacja pandemiczna w Polsce. Trwająca obecnie czwarta fala wymusiła na polskim rządzie otwarcie tymczasowego szpitala. Ten znajduje się oczywiście na PGE Stadionie Narodowym. Oznacza to tyle, że reprezentacja Polski nie zagra na nim tego kluczowego spotkania.

Gdzie zatem odbędzie się ewentualny finał baraży? Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej miał już wizytować na Stadionie Śląskim, tak relacjonował „Wprost”. Podobno rozmowy przebiegły po myśli prezesa PZPN. Ewentualny finał odbyłby się 29 marca, czyli pięć dni po spotkaniu z Rosją. Nawet jeśli Polakom nie uda się awansować, to reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski z drużyną, która przegra spotkanie w drugiej parze.

reprezentacja Polski stadion śląski
fot. Piviso.com

Decyzja ma zapaść dziś, czyli 19 stycznia. Również dziś prezes PZPN ma przedstawić nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Najpoważniejszym kandydatem jest Adam Nawałka.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj