Connect
To Top

Netflix przejęty przez Apple? Według Citi Research to prawdopodobna wizja

Reforma podatkowa Donalda Trumpa sprawiła, że Apple będzie miało około 220 mld gotówki. Według analityków Citi prawdopodobne jest, że Netflix zostanie przejęty przez Apple. Co ciekawe, producent smartfonów wcale nie potrzebuje pełnej kwoty, którą będzie dysponować dzięki reformie.

Netflix w posiadaniu Apple?

Aż na 40% wyceniane jest prawdopodobieństwo przejęcia przez Apple platformy Netflix. Analitycy Citi przewidują także, że może dojść do przejęcia Disneya, aczkolwiek w tym przypadku prawdopodobieństwo jest o wiele mniejsze.

Skąd tak duże pieniądze, którymi może dysponować Apple? To za sprawą reformy podatkowej, która umożliwi firmom z Ameryki na jednorazowe sprowadzenie do kraju pieniędzy, które są lokowane za granicą. Co ciekawe, przedsiębiorstwa unikną wysokiego podatku. Dzięki temu Apple na swoim koncie będzie mogło zobaczyć około 220 miliardów dolarów!

Po co Timowi Cookowi ten serwis VoD? Firma zaczyna przygodę z produkcją seriali i filmów. Nie jest to łatwe, ba Jim Edwards z Business Insidera twierdzi, że to o wiele trudniejsze niż produkcja iPhone’ów. Stąd też logiczne wyjaśnienie potrzeby zakupu np. Netflixa, który dziś jest jednym z najpopularniejszych serwisów VoD. Czy rzeczywiście nastąpi przejęcie? Czas pokaże.

 

Źródło: Business Insider.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media