131
Views

Netflix to bez wątpienia lider serwisów streamingowych jeśli chodzi o filmy i seriale TV. W bibliotece giganta znajdują się tysiące tytułów, z których ciężko wybrać. Jeśli jesteście niezdecydowani nowa funkcja wybierze za was.

Netflix prezentuje nową opcję dla niezdecydowanych

Biblioteka Netflixa jest bardzo bogata. Z jednej strony to dobrze, bo możemy wybierać spośród tysięcy tytułów, z drugiej jednak tak duży wybór może okazać się przytłaczający. Wybranie tego jednego spośród tylu tytułów często okazuje się problematyczne, dlatego też Netflix przyszykował coś dla niezdecydowanych. Nową, przydatną funkcję, która wybierze za nas jaki film czy serial będziemy oglądać.

Mowa tutaj o funkcji “Play Something”, czyli w prostolinijnym tłumaczeniu – “Odtwórz cokolwiek”. Po wciśnięciu w opcję Netflix samoczynnie wybiera dany tytuł i wyświetla go na naszym ekranie. Funkcja opiera się na naszej historii oglądania i ocen poprzednio oglądanych filmów/seriali i dopiera tytuł, który leży w naszym kręgu zainteresowania.

Aplikacja może włączyć nowy film lub podobny, do tego, który już oglądaliśmy. Film lub serial, który widzieliśmy jakiś czas temu lub odcinek serialu, który nie został przez nas dokończony (od momentu przerwania).

Netflix
Serwis testuje nową funkcję, która pomoże niezdecydowanym użytkownikom.

Nowa funkcja to bardzo dobre rozwiązanie

Nowa funkcja, którą powoli wprowadza do swoich aplikacji Netflix jest bardzo przydatna, zwłaszcza w przypadku osób, które nie są zdecydowane na to co chcą oglądać. Po wybraniu tej opcji aplikacja sama wybierze nam serial czy film, a my będziemy mogli spokojnie zasiąść przed ekranem. Zero marudzenia czy wybierania po okładce czy opisie. Taka niespodzianka.

Nie wiesz co oglądnąć? Netflix Ci pomoże. Oto nowa funkcja!
“Play Something” pomoże wybrać nam film lub serial.

Nowa funkcja ma pojawić się w najnowszej aktualizacji aplikacji. Pojawi się ona zarówno na komputerach, telefonach tabletach i telewizorach. Na samym początku funkcja trafi na telewizory i urządzenia smartTV, dopiero potem na Apple TV. Na tą chwilę jest ona w fazie testów, jednak wkrótce powinna trafić do wszystkich użytkowników.

Źródło: TheVerge

Tagi:
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.