Niedobór białka? Sięgnij po odżywki białkowe!

Odżywki białkowe to idealny sposób na uzupełnienie niedoboru białka w diecie zwłaszcza dla osób, które intensywnie ćwiczą. Białko to podstawowy budulec mięśni, który odpowiada także za ich regenerację po treningu i daje uczucie sytości. Jego zawartość w odżywkach białkowych przewyższa ilość tego, które znajdziesz w tradycyjnym pożywieniu. Dlaczego odżywki białkowe są chętnie przyjmowane przez osoby aktywne?

Osoby aktywne fizycznie często mają problem z uzupełnieniem białka, tym bardziej, że jego dzienne zapotrzebowanie jest naprawdę wysokie. Białko to podstawowy budulec tkanki mięśniowej, który odpowiada także za regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. W dobrych sklepach z wysokiej jakości suplementami dużą popularnością cieszą się odżywki białkowe, które w łatwy i szybki sposób pozwalają uzupełnić jego niedobory. Jakie działanie mają odżywki białkowe?

Odżywki białkowe – pozytywny wpływ na trening i zdrowie

Białko to bardzo ważny składnik codziennej diety, ponieważ odpowiada za wiele istotnych funkcji organizmu. Przede wszystkim jest podstawowym budulcem mięśni i uzupełnia niedobory proteinowe po intensywnym wysiłku, dzięki czemu przyspiesza proces ich regeneracji. Dorosła osoba powinna przyjmować w pożywieniu około 2 g białka na każdy 1 kg masy ciała. Osoby aktywne fizycznie potrzebują nawet trzykrotnie większej dawki, co nierzadko stwarza spory problem z ułożeniem odpowiedniej diety. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są dostępne w sklepach z suplementami wysokiej jakości odżywki białkowe. 

Reklama

Preparaty te w swoim składzie posiadają około 70-90% czystego białka, co oznacza, że w 30 g porcji znajduje się nawet 20 g protein! Niska zawartość węglowodanów sprawia, że odżywki białkowe pozwalają w szybki sposób zbudować beztłuszczową masę mięśniową. Dodatkowo dają uczucie sytości, sprzyjają redukcji tłuszczu, zwiększają metabolizm, wzmacniają układ odpornościowy, a zawarte w nich aminokwasy pozytywnie wpływają na zmniejszenie poziomu kortyzolu, co wpływa na poprawę samopoczucia. 

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii sport.

Źródło łatwo przyswajalnych mikroelementów

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że białko spożywane w jedzeniu nie jest w stanie wchłonąć się w stu procentach. Proces jego wchłanianie hamuje wiele innych składników m.in.: obecność błonnika pokarmowego czy enzymów trawiennych. Lepiej wchłaniane są białka pochodzenia zwierzęcego, o wiele gorzej wchłania się białko zawarte w produktach roślinnych. Odżywki białkowe składają się z łatwo przyswajalnych
i naturalnych, a zarazem bezpiecznych dla zdrowia składników. W ich składzie znajdziesz najlepiej  przyswajalne białko serwatkowe pochodzące z mleka krowiego. Na rynku można dostać także preparaty stworzone na bazie białek pochodzący z wołowiny i kurzych jaj. 
Z kolei dla wegan opracowane zostały dobrze przyswajalne odżywki białkowe pozyskiwane 
z soi lub ryżu. 

Odżywki białkowe to niezbędny suplement diety dla osób wykonujących intensywne treningi. Bogactwo zawartych w nich składników uzupełnia niedobory białka w diecie o wiele lepiej niż białko zawarte w tradycyjnym pożywieniu, co pozwala przyspieszyć proces uzyskania pęknie wyrzeźbionej sylwetki.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama