55 proc. Amerykanów chciało by zniknąć z sieci. Ciekawe wyniki badań NordVPN!

Internet stał się naszą codziennością. Dostęp do niego ma praktycznie każdy człowiek na świecie. NordVPN przeprowadził badanie, w którym wzięło udział 1002 Amerykanów. Grupa ta miała reprezentować ok. 90 proc. wszystkich obywateli tego kraju. Wyniki badania są bardzo ciekawe.

Ponad połowa ankietowanych przez NordVPN stwierdziła, że chętnie zniknęłaby z internetu

Kiedy Internet dopiero raczkował, nikt nie miał pojęcia, że stanie on się tak potężnym narzędziem i nieodłącznym elementem naszego życia. Znajdziemy w nim wszystko – od pracy, po rozrywkę, kończąc na zakupach. Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez podłączenia do sieci. NordVPN postanowił przeprowadzić badania odnośnie do funkcjonowania w czasach, w których internet odgrywa tak ważną rolę.

Przeczytaj także: 7 najlepszych produkcji, których nie obejrzysz na polskim Netflixie

W badaniu przeprowadzonym przez NordVPN wzięło 1002 Amerykanów, którzy mieli reprezentować 90 proc. społeczeństwa. Okazuje się, że 55 proc. z ankietowanych bardzo chętnie zniknęłoby z internetu i wróciło do czasów, kiedy tego narzędzia jeszcze nie było! Głównym powodem tego jest brak zaufania w sieci. Na kolejnym miejscu znalazła się obawa przed zhakowaniem. 18 proc. ankietowanych stwierdziło, że lepiej, gdyby internetu w ogóle nie było, a 8 proc. z nich przyznało, że z niego nie korzysta.

Co chcieliby ankietowani usunąć z internetu?

Badający wypowiedzieli się również na temat tego, jakie konkretnie dane chcieliby usunąć z sieci. 53 proc. z nich odpowiedziała, że są to informacje finansowe, 26 proc. opowiedziało się za wstydliwymi momentami, również 26 proc. stwierdziło, że chcieliby usunąć stare profile społecznościowe/randkowe. 24. proc ankietowanych stwierdziło, że chcieliby pozbyć się niepochlebnych filmów/zdjęć, a 23 proc. historię ich zatrudnienia.

46 proc. ludzi, którzy wzięli udział w badaniu NordVPN, stwierdziło, że nie ufają nikomu i niczemu, co znajduje się w internecie, a 46 proc. z ankietowanych powiedziało, że nie widzą oni powodu, dlaczego ich dane miałyby znajdować się w sieci. 42 proc. z badanych potwierdziło obawę przed hakerami. Ciekawe jest również to, że 31 proc. osób, które brały udział badaniu, powiedziały, że zapłaciłoby za anonimowość w sieci 100 USD. 12 proc. z nich stwierdziło, że zapłaciłoby między 101-500 USD, 8 proc. 500 do 1000 USD, a 3 proc. zapłaciłoby więcej niż 1000 USD, by zostać anonimowym w sieci.

Źródło: NordVPN

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj