Nowa garść informacji o GTA 6 właśnie pojawiła się w sieci. W momencie, kiedy praktycznie cały internet czeka na rzekomy trailer gry, dowiedzieliśmy się, że przeskok graficzny pomiędzy Grand Theft Auto 6, a Red Dead Redemption 2 będzie kolosalny.

Zwiastun nadchodzi? Tak twierdzi internet

Rzekomy zwiastun gry Grand Theft Auto 6 ma trafić do sieci 26 października. Czy to okaże się prawdą, tego nie wiemy, ale za dwa dni z pewnością się o tym przekonamy. Poza informacją od Rockstara, w której potwierdził on pracę nad nową częścią GTA, tak naprawdę nie dostaliśmy zbyt wielu wiadomości na temat nadchodzącej odsłony legendarnej serii.

Przeczytaj także: Trailer GTA 6 za kilka dni!? Internet aż kipi od spekulacji!

GTA 6 zrewolucjonizuje rynek gier. Twój komputer nie jest na to gotów!; Nowa garść informacji o GTA 6. To zupełnie nowy poziom!
Nowa garść informacji o GTA 6. To zupełnie nowy poziom!

Oczywiście, była mowa o fabule gry, jednak jak dotąd wszystko to tylko domysły i spekulacje. A tych jest jeszcze więcej. Nowa garść informacji o GTA 6 przychodzi do nas ze strony Rockstar Mag. Serwis ujawnił kilka ciekawych szczegółów dotyczących najnowszej części Grand Theft Auto.

Nowa garść informacji o GTA 6. Co wiemy?

Nowa garść informacji o GTA 6 od Rockstar Mag sugeruje ogromne usprawnienie graficzne. Różnica graficzna pomiędzy GTA 6 a Red Dead Redemption 2 ma być zdecydowanie większa niż różnica pomiędzy Grand Theft 5 a RDR 2. Najnowsza odsłona serii GTA ma pracować na nowym, autorskim silniku Rockstara o nazwie RAGE9 i charakteryzować się wysoką jakością renderowania, a samo oświetlenie bazować na fizyce, co jeszcze bardziej odbije się na realizmie rozgrywki.

W 150 dni zrobił własne GTA 6. I co, Rockstar, da się? Da!; Nowa garść informacji o GTA 6. To zupełnie nowy poziom!
Nowa garść informacji o GTA 6. To zupełnie nowy poziom! Fot. 12th Hour

Gracze mają także doświadczyć lepszego zarządzania czasem. Zachody i wschody mają być bardziej realistyczne niż kiedykolwiek, a system pogody będzie bardziej rozwinięty i będzie również wpływał bezpośrednio na rozgrywkę. Rockstar postawi także na fizyczną symulację wody w czasie rzeczywistym. Fizyka pojazdów również zostanie zmieniona, a to obaczymy podczas wypadków, ponieważ zniekształcenia czy kraksy mają być bardziej realistyczne. Policja, jak i NPC, mają być bardziej inteligentni i prawdziwi w swoich działaniach.

Warto zaznaczyć, że na tę chwilę wszystkie te informacje to spekulacje i w żaden sposób nie zostały potwierdzone przez Rockstar Games.

Źródło: RockstarMag