Nowy COD nie pojawi się w 2023 roku. Co dostaniemy w zamian?

Od wielu lat nowa odsłona Call of Duty pojawiała się co roku. Po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft sugerowano, że harmonogram ten zostanie zmieniony. Plotki sugerują, że decyzja została już podjęta i w przyszłym roku nie zobaczymy nowego CODa. Otrzymamy jednak grę F2P!

Nowe Call of Duty dopiero w 2024 roku

Microsoft kilka tygodni temu przejął Activision Blizzards za rekordową sumę 69 miliardów dolarów. Po tak gigantycznym ruchu miłośnicy gier wydawcy zaczęli zastanawiać się, czy przejęcie wpłynie na częstotliwość wydawania gier. Okazuje się, że tak. Jason Schreier z Bloomberga zdradza, że Microsoft zaczyna działać i sugeruje, że seria Call of Duty nie będzie pojawiać się co roku. 

Przeczytaj także: Call of Duty Warzone. Wydawca ma sposób na cheaterów?

Na wprowadzenie zmian nie musieliśmy długo czekać. Nowy właściciel Activision Blizzard zdecydował, że najpopularniejsza seria od Activision nie będzie pojawiać się co roku. Oznacza to, że w 2023 roku nie zobaczymy tytułu AAA z serii Call of Duty. Gra, nad którą pracowało Treyarch, miała zostać zaprezentowana w przyszłym roku, jednak tak prawdopodobnie się nie stanie. Jej premiera została opóźniona.

call of duty
Nowy COD nie pojawi się w 2023 roku. Co dostaniemy w zamian?

Microsoft wprowadza swoje zmiany

Nowa polityka wprowadzona do Activision przez Microsoft może okazać się bardzo dobrym ruchem. Ostatnie gry z serii Call of Duty nie zostały zbyt dobrze przyjęte przez społeczność graczy, jak i recenzentów. Tytuły miały sporo błędów, a sama rozgrywka pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowy rok prac nad grą może przynieść pożądane efekty, a studio, które nad nią pracuje, nie będzie musiało ścigać się z terminami. To nigdy nie wychodzi dobrze. 

Lukę, która pojawi się w 2023 roku, wypełnią dwie zapowiedziane już gry. Mowa tutaj o Modern Warfare 2 oraz Call of Duty Warzone 2. To jednak nie wszystko, ponieważ sugeruje się, że Treyarch pracuje nad innym tytułem F2P, który ma nie być związany z serią Warzone. Gra ta miałaby się pojawić właśnie w przyszłym roku. 

Źródło: Bloomberg

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj