Call of Duty Warzone. Wydawca ma sposób na cheaterów?

Darmowy COD jest bardzo udaną grą. Zyskał wielką popularność już w momencie premiery i przyciąga przed ekrany miliony graczy z całego świata. Największą bolączką Call of Duty Warzone są jednak cheaterzy. Zdaje się, że deweloper znalazł na nich sposób. Czy tym razem skuteczny?

Call of Duty Warzone w końcu uwolni się od cheaterów?

Swego czasu Call of Duty Warzone walczyło ze sporą plagą oszustów, którzy wykorzystywali zabronione oprogramowanie. Fala banów nie przyniosła pożądanych skutków, ponieważ osoby, które doświadczyły blokady, tworzyły nowe konta i w dalszym ciągu oszukiwały. Ogromna ilość cheaterów sprawiała, że gra stawała się niemożliwa. 

Przeczytaj także: Wydawca potwierdza. Call of Duty Warzone 2 i MW2 powstają!

Oczywiście cheaterzy to problem każdej gry, która oferuje tryb wieloosobowy. Activision próbowało walczyć z oszustami na wiele sposobów, jednak bezskutecznie. W zeszłym roku uruchomiono nowy system zabezpieczeń o nazwie Ricochet. Teraz deweloper poszedł o krok dalej. 

call of duty warzone
Call of Duty Warzone. Wydawca ma sposób na cheaterów?

Zabijesz oszusta, ale on Ciebie nie 

Activision doszło do wniosku, że całkowite usunięcie cheaterów z gry jest niemożliwe, dlatego też zdecydowało się na wykorzystanie funkcji, która mocno ich zirytuje. Okazuje się bowiem, że kiedy uczciwi gracze trafią na oszusta dostaną niewidzialną tarczę, przez którą cheater nie będzie mógł ich zranić. To oczywiście nie będzie działać w drugą stronę. Gra stanie się niezwykle frustrująca dla oszustów, a uczciwy gracz zyska GOD MODE. 

O nowym rozwiązaniu opowiedział zespół ds. przeciwdziałania oszustwom w Call of Duty Warzone. System ten nazywa się Damage Shield. Gdy serwer odkryje, że gracz manipuluje grą w czasie rzeczywistym, cheater nie będzie miał możliwości zadawania krytycznych obrażeń innym graczom. Uczciwy gracz będzie mógł go zabić bez żadnego problemu, a zespół Ricochet zbierze informacje o systemie cheatera. Po tygodniach testów nowy system wdrażany jest na serwery na całym świecie.

Źródło: Eurogamer

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!