Wydawca potwierdza. Call of Duty Warzone 2 i MW2 powstają!

Seria CoD to chyba najpopularniejszy FPS w historii. Obecnie miliony graczy ogrywa darmowe Warzone. Wkrótce jednak pierwsza część pójdzie w niepamięć, ponieważ Activision potwierdziło prace nad Call of Duty Warzone 2 i Modern Warfare 2.

Activision potwierdza prace nad Call of Duty Warzone 2 i Modern Warfare 2

Microsoft kilkanaście dni temu zszokował świat i za rekordową sumę 70 miliardów dolarów przejął Activision Blizzard. Twórca i wydawca gier, który w swoim portfolio posiada kilkanaście klasycznych tytułów, potwierdził prace nad tym najgłośniejszym, serią COD.

Przeczytaj także: Battlefield 2042 porażką. Gracze chcą zwrotu pieniędzy!

Reklama

Activision Blizzard potwierdził to, co media sugerowały już od jakiegoś czasu. Wydawca poinformował, że prace nad Call of Duty Warzone 2 i MW 2 rozpoczęły się, co jest bardzo dobrą informacją dla fanów popularnej strzelanki typu FPS.

Gry zostaną oparte na zupełnie nowym silniku

Amerykański holding potwierdził, że obie gry będą oparte na zupełnie nowym silniku, nad którym Activision Blizzard pracuje już od kilku lat. Oba tytuły trafią oczywiście na komputery PC i konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie wiadomo, czy powstanie wersja na starszą generację konsol. Sugeruje się, że gry nie będą już dostępne na PS4 i Xbox One.

CoD Warzone 2 ma być rewolucją na rynku darmowych gier typu battle royale. To właśnie nowy silnik gry ma zrobić taką różnicę. Tytuł ten powstaje od podstaw i gracze mogą liczyć na dużą ilość trybów. Z kolei MW2 będzie kontynuacją wątku z gry, która swoją premierę miała w 2019 roku. Dostaniemy wiele nowych animacji, które jeszcze bardziej urzeczywistnią rozgrywkę. Za obie produkcje odpowiada studio Infinity Ward, a przy drugiej części battle royale pomaga studio Raven Software.

Dokładnej daty Call of Duty Warzone 2 nie znamy, jednak wydawca potwierdził, że Modern Warfare 2 pojawi się na rynku jesienią 2022 roku.

Źródło: VG247

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama